Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 7. 2020
Líbí se mi

Co se stane, když si každý den dáte lžičku medu se skořicí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 7. 2020
Líbí se mi
Co se stane, když si každý den dáte lžičku medu se skořicí

Co se stane, když si každý den dáte lžičku medu se skořicí

Med, ta sladká, chutná, nažloutlá a lepkavá tekutina vyrobená včelami, a to z nektaru shromážděného z květů různých rostlin, patří k pokladům přírody. Stejně jako skořice, aromatická kůra skořicovníků. Co se stane, když tahle dvě léčiva propojíte v jedno? Na nic nečekejte a ještě dnes těžte z několika báječných výhod!

Když se spojí med a skořice, vznikne báječné léčivo využitelné při léčbě řady různých nemocí. Dejte si aspoň lžičku denně! Z jakých důvodů?

Stop srdečním chorobám

Pasta ze skořice a medu je vhodná coby prevence srdečních chorob. Snižuje cholesterol v krevních cévách a tepnách a chrání před možným srdečním záchvatem. To jste věděli?

Pomoc při artritidě

Artritida patří mezi další onemocnění, které se dá zkrotit uvedeným léčivem. Stačí do šálku horké vody přidat jednu lžičku skořicového prášku a dvě lžičky medu (a to dvakrát denně, ideálně ráno a večer). Řešením je i jakási mast. Opět promíchejte obě ingredience a vzniklou směsí si denně masírujte bolavou část těla. Hned se vám uleví!

Záchrana při bolesti zubů

Bolest zubů je tak otupující! Když se objeví, většinou se doporučuje hřebíček. Ovšem on není jediný, kdo má tu moc zažehnat nepohodlí v ústech. Pasta z pěti čajových lžiček medu a jedné lžičky skořice je neméně účinná. Aplikujte ji na bolavý zub a počkejte si na úlevu. V případě potřeby opakujte (můžete nanášet až třikrát denně do zlepšení stavu).

Ochrana proti bakteriím

Trpíte na infekce močového měchýře? Pak byste měli vědět, že proti bakteriím a infekci se hodí popíjet horký nápoj s dvěma polévkovými lžícemi skořice a lžičkou medu. Berte to jako první pomoc v nouzi.

Nachlazení v nenávratnu

Škrábe vás v krku, kýcháte a teče vám z nosu? Nedělejte si starosti, pokud nachlazení podchytíte včas, máte šanci uzdravit se rychleji. Ohřejte med (asi tak polévkovou lžíci) a přidejte do něj stejné množství skořicového prášku. Takhle to dělejte ráno i večer, minimálně po dobu tří dnů. Směs působí i proti kašli a zánětům dutin.

Sluší se také uvést, že každodenní konzumace medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před bakteriálními a virovými útoky. Podle ájurvédy také pomáhá při vypadávání vlasů a dokonce i neplodnosti u mužů a žen. Mnozí však na skořicovo-medovou pastu nedají dopustit ani během žaludečních obtíží a plynatosti. A jaké zkušenosti s ní máte vy?

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 29. 11. 2020

Zkusim

Odpovědět
Dani.b
Dani.b 18. 10. 2020

Odpovědět
heluska
heluska 15. 9. 2020

Med si kupuji u soukromníka je výborný.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 9. 2020

prima!

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 9. 2020

Med je skvělý - jak na jídlo, pleť

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 136
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.