Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 3. 2020
Líbí se mi

Co se stane, když si dáte každý den med se skořicí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 3. 2020
Líbí se mi
Co se stane, když si dáte každý den med se skořicí

Co se stane, když si dáte každý den med se skořicí

Med, ta sladká, chutná, nažloutlá a lepkavá tekutina vyrobená včelami, a to z nektaru shromážděného z květů různých rostlin, patří k pokladům přírody. Stejně jako skořice, aromatická kůra skořicovníků. Co se stane, když tahle dvě léčiva propojíte v jedno? Na nic nečekejte a ještě dnes těžte z několika báječných výhod!

Když se spojí med a skořice, vznikne báječné léčivo využitelné při léčbě řady různých nemocí. Dejte si aspoň lžičku denně! Z jakých důvodů?

Stop srdečním chorobám

Pasta ze skořice a medu je vhodná coby prevence srdečních chorob. Snižuje cholesterol v krevních cévách a tepnách a chrání před možným srdečním záchvatem. To jste věděli?

Pomoc při artritidě

Artritida patří mezi další onemocnění, které se dá zkrotit uvedeným léčivem. Stačí do šálku horké vody přidat jednu lžičku skořicového prášku a dvě lžičky medu (a to dvakrát denně, ideálně ráno a večer). Řešením je i jakási mast. Opět promíchejte obě ingredience a vzniklou směsí si denně masírujte bolavou část těla. Hned se vám uleví!

Záchrana při bolesti zubů

Bolest zubů je tak otupující! Když se objeví, většinou se doporučuje hřebíček. Ovšem on není jediný, kdo má tu moc zažehnat nepohodlí v ústech. Pasta z pěti čajových lžiček medu a jedné lžičky skořice je neméně účinná. Aplikujte ji na bolavý zub a počkejte si na úlevu. V případě potřeby opakujte (můžete nanášet až třikrát denně do zlepšení stavu).

Ochrana proti bakteriím

Trpíte na infekce močového měchýře? Pak byste měli vědět, že proti bakteriím a infekci se hodí popíjet horký nápoj s dvěma polévkovými lžícemi skořice a lžičkou medu. Berte to jako první pomoc v nouzi.

Nachlazení v nenávratnu

A je to zase tady. Škrábe vás v krku, kýcháte a teče vám z nosu? Nedělejte si starosti, pokud nachlazení podchytíte včas, máte šanci uzdravit se rychleji. Ohřejte med (asi tak polévkovou lžíci) a přidejte do něj stejné množství skořicového prášku. Takhle to dělejte ráno i večer, minimálně po dobu tří dnů. Směs působí i proti kašli a zánětům dutin.

Sluší se také uvést, že každodenní konzumace medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před bakteriálními a virovými útoky. Podle ájurvédy také pomáhá při vypadávání vlasů a dokonce i neplodnosti u mužů a žen. Mnozí však na skořicovo-medovou pastu nedají dopustit ani během žaludečních obtíží a plynatosti. A jaké zkušenosti s ní máte vy?

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

netušila jsem že je tak zázračný

Odpovědět
Marsy
Marsy 16. 5. 2020

Odpovědět
avatar
Kateřina Kateřina 14. 5. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 9. 5. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 6. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 105
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.