Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 8. 2020
Líbí se mi

Co se stane, když budete pravidelně pít hroznovou šťávu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 8. 2020
Líbí se mi
Co se stane, když budete pravidelně pít hroznovou šťávu

Co se stane, když budete pravidelně pít hroznovou šťávu

Hroznová šťáva poskytuje víc než jen lákavou barvu. Jedná se o snadno připravitelný nápoj podporující zdraví srdce, mozku i trávení.

Hrozny. Věda podporuje jejich silné antioxidační vlastnosti. Není tedy těžké odhadnout, že právě hroznová šťáva je novorozený detoxikační nápoj, jehož kořeny sahají až do starého Egypta. Tehdy se totiž míza z vinné révy začala používat do mastí, a to pro ošetření pokožky a očí. Později Egypťané využívali kvašení k výrobě hroznového vína a elixírů. Tyto ovocné šťávy se uplatňovaly při kontrole různých nemocí, jako je nevolnost, zácpa, cholera, neštovice, onemocnění jater a dokonce i rakovina.

Desetiletí výzkumu a technologického pokroku odhalilo, co dělá hrozny a jejich extrakty terapeutickými. Hroznová šťáva má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Může ovládat hypertenzi a prostatu. Chcete-li detaily, tady jsou!

Chrání zdraví srdce

Hrozny jsou plné antioxidantů. Fytochemikálie, jako je resveratrol a kvercetin, procyanidiny, taniny a saponiny, chrání srdce. Hroznová šťáva také zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu, snižuje zánět krevních cév a zlepšuje jejich schopnost relaxace. Studie u lidí ukazují, že pití hroznové šťávy může kontrolovat systolický krevní tlak.

U pacientů s ischemickou chorobou srdeční fialová hroznová šťáva stimuluje uvolňování protizánětlivých indikátorů, jako je oxid dusnatý. Pití po dobu 2 až 4 týdnů zlepšuje průtok krve tepnami a také snižuje hladinu špatného cholesterolu v nich.

Snižuje ztrátu paměti u starších dospělých

Aktivní polyfenoly, jako je resveratrol, ovlivňují paměťová centra v mozku. Krysy, které resveratrol dostaly, vykazovaly zjevnou podporu učení, nálady a prostorové paměti. Naproti tomu jejich protějšky, jimž bylo podáváno placebo, snížily schopnost vytvářet nové vzpomínky. Tyto studie dokazují, že hroznová šťáva může být vynikajícím mozkovým tonikem.

Řídí krevní glukózu a cukrovku

Jedním z hlavních faktorů přispívajících k diabetu je oxidační stres. Konzumace hroznové šťávy může snížit rezistenci na inzulín. Tento nápoj totiž obsahuje antokyany, flavonoly, fenolové kyseliny a již zmíněný resveratrol, které jsou silnými antioxidanty eliminujícími volné radikály, jež oxidují a způsobují zánět pankreatických buněk vylučujících inzulín.

Zmírňuje problémy s prostatou

Rakovina prostaty a související problémy jsou hlavní příčinou nízké kvality života a úmrtnosti mužů. Laboratorní studie prokazují protirakovinné vlastnosti hroznové šťávy a vína na buňkách rakoviny prostaty.

Podporuje zdraví střev a trávení

Hroznová šťáva a směs červeného vína, nebo jen hroznové polyfenoly ve stravě, kontrolují přírůstek hmotnosti a glukózovou intoleranci. Fytochemikálie také snižují zánět střeva inhibicí produkce zánětlivých markerů. Hroznové polyfenoly dokonce podporují integritu střevní bariéry a podporují růst užitečných střevních bakterií. Tak do dna!

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
smolda3
smolda3 27. 11. 2020

Odpovědět
kosanka
kosanka 13. 10. 2020

Podporuje trávení, super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 23. 8. 2020

zajímavé

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 22. 8. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 8. 2020

pěkný a velmi přínosný příspěvek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 751
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.