Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 1. 2020
Líbí se mi

Co se stane, když budete jíst každý den hrst vlašských ořechů

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 1. 2020
Líbí se mi
Co se stane, když budete jíst každý den hrst vlašských ořechů

Co se stane, když budete jíst každý den hrst vlašských ořechů

Zbyly vám od svátků vlašáky a vy přemýšlíte, co s nimi? Ještě než se je rozhodnete zpracovat v nějaký sladký moučník, dejte jim šanci jen tak! Hrstka lašských ořechů denně totiž našemu tělu prospívá víc, než by vás nejspíš napadlo!

Vlašáky jsou takové nutriční poklady ukryté pod skořápkou, které si ve vašem jídelníčku zaslouží mnohem více pozornosti, než se jim dostává.

Vitamin sem, vitamin tam

Vlašské ořechy patří mezi nejzdravější potraviny vůbec. Aby ne, jsou skvělým zdrojem vitaminů E, B1 a B2, provitaminu A, hořčíku, draslíku, fosforu, omega-3 mastných kyselin, ale také flavonoidů a dalších důležitých antioxidačních látek.

Co všechno tahle kombinace pro náš organismus znamená? Je prokázáno, že vlašáky pozitivně ovlivňují hladinu tuku v krvi a snižují „zlý“ cholesterol, chrání tělo před volnými radikály, takže brání zánětlivým procesům, jež stojí za celou řadou závažných onemocnění, a také zlepšují stav pokožky a vlasů či nehtů.

Ačkoli tak jako všechny ořechy mají i vlašáky poměrně vysokou kalorickou hodnotu, obsahují zdravé tuky, a tak se jich nemusíte bát. Nicméně to neznamená, že jich můžete sníst nekonečné množství! Abyste z nich získali potřebné množství živin, ale zároveň se kvůli nim nezačali „zakulacovat“, omezte konzumaci vlašáků na hrstku denně.

Když se vám nechce jen chroupat

Ořechy jsou skvělé jen tak, čerstvě vyloupané, ale to neznamená, že si je nemůžete dopřát i jinak. Zkuste je třeba rozmixovat s bazalkou a trochou olivového oleje (a dalších ingrediencí, jako je například česnek – to záleží jen na vaší chuti) do úžasného pesta, kde spolehlivě nahradí drahé a málo dostupné piniové oříšky. Obdobně můžete z vlašáků a sýru feta (v poměru 1 : 1) připravit dip, do kterého přidáte špetku chilli a trochu čerstvé petrželky.

Pokud potřebujete občas ukojit chuť na sladké, rozdrťte vlašáky na malé kousky, smíchejte je s trochou medu a skořice (podle chuti), aby vznikla netekutá, lepivá hmota. Z ní vytvarujte jakési sušenky a uložte je do lednice. Jen na ně nechoďte moc často!

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tina Petersen 29. 3. 2020

Děkuji doktoru Zuzu za pomoc při získávání mého manžela zpět a za to, že mě miluje a miluje mě a své děti. Jeho kouzelná práce je skutečně skutečná a já jsem se setkal. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým se zabývám celá léta. Věřím, že někdo tam potřebuje jeho pomoc. Ať už prožíváte jakýkoli problém nebo potíže a myslíte si, že je ztracena veškerá naděje, doktor Zuzu vám může pomoci dostat se z té okolnosti, která vás obtěžuje. Kontaktujte lékaře Zuzu nyní prostřednictvím jeho e-mailu: doctorzuzutemple@gmail.com nebo WhatsApp ho prostřednictvím 2347013499818 a také kontaktujte lékaře Zuzu na Vibru prostřednictvím 2347013499818

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

Ořechy miluji jen ta cena..

Odpovědět
Majina
Majina 19. 3. 2020

Orechy máme u nás doma radi

Odpovědět
Svata
Svata 12. 3. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 10. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 592
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.