Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 10. 1. 2021
Líbí se mi

Co jsem měla vědět dřív, než jsem si ustřihla ofinu

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 10. 1. 2021
Líbí se mi
Co jsem měla vědět dřív, než jsem si ustřihla ofinu

Co jsem měla vědět dřív, než jsem si ustřihla ofinu

Loňský rok se stal přelomovým pro mnohé z nás. Některé jsme se naučily být více doma, jiné jsme začaly plést nebo jsme konečně zorganizovaly šatnu, špíz či takové ty šuplíky, ve kterých je všechno, ale nikdy v nic nenajdete. Jedním z nejhorších nápadů ale vždy byly a budou ty, které si zahrávají s naším vzhledem. Jen se přiznejte, kdo si pod tíhou karantény a koronavirové situace koupil barvu na vlasy, obočí nebo vzal do ruky nůžky?

Scénář je většinou stejný… Pozdě večer se ocitnete ve své koupelně se skleničkou vína v jedné ruce a kuchyňskými nůžkami druhé, a prostě jen myslíte na tu skvělou ofinu, co jste viděla v televizi na Jennifer Lopez, a která vám bude bezpochyby opravdu slušet. Navíc… co může být tak těžkého na tom ustřihnout si ofinu, že? Zbytek scénáře si většina žen umí domyslet… 

Takže než se pustíte na emocionální horskou dráhu a budete pak nosit čelenku dalších pár měsíců než ofina doroste, zde je pár tipů, které byste měly vědět, pokud se chcete doma pustit do stříhání ofiny. 

Začněte s delší ofinou než chcete

Uvědomuji si, že toto tvrzení zní bolestně zjevně, ale teprve když držíte svůj ustřižený pramen vlasů v ruce a mocně se vám rozšíří zorničky, napadne vás, že takto krátkou ofinu jste opravdu nechtěla. Nejlepším pravidlem je proto, že by vám ofina měla při prvním stříhání překrývat alespoň 70% tváře. Zdá se vám to hodně? Věřte mi, že opak je pravdou. Vždy můžete střihnout více, když budete mít pocit, že vám vlasy nehezky padají do obličeje. Na druhou stranu možná bude svým způsobem výhrou, že si ofinu budete moci pohodlně strčit za uši.

Vyberte si ofinu, která půjde k vašemu typu obličeje

Ofina je prostě ofina, řeknete si. Jenže každá máme jiný tvar obličeje. Někomu víc sluší delší ofina ve stylu sedmdesátých let rozdělená vpředu na pěšinku, jiné zase krátká rovná a uhlazená ofina a k vašemu typu vlasů třeba půjde nedbalá ofina zakrývající z půlky vaše oči. Přesto, že si chcete ustřihnout ofinu hned, není na škodu udělat si menší průzkum, a nebo se případně poradit s kamarádkou (ideálně kadeřnicí) na telefonu. Technik jaké profesionálové využívají ke stříhání ofiny je mnoho a pár užitečných rad určitě oceníte. 

Najděte si inspiraci

Líbí se vám ofina na vaší oblíbené herečce nebo zpěvačce? Nespokojte se jen s jedním obrázkem a pořádně si vygooglujte, jak ji vaše ikona nosí. Jak třeba vypadá ve chvílích volna? Dá se nosit s culíkem? A co dělat s ofinou, když si zbytek vlasů ráda navlním? Na všechny tyto otázky snadno najdete na internetu odpověď. Pokud budete mít pocit, že jakákoliv otázka je pro vás zásadní a bude zjevné, že oblíbené celebritě ofina v té chvíli nesluší, raději odložte nůžky.

Ofina je náročná na údržbu

Nejčastější je zjištění, že s ofinou je práce. Pokud jste si dodnes byla zvyklá své vlasy umýt, vysušit ručníkem a nebo přes prsty fénem a jít, tohle pro vás bude určitě šok. Žádná ofina totiž nevypadá dobře, pokud se o ní důkladně nestaráte. Ujistěte se, že jste připraveni ji foukat, natáčet a stylovat do požadovaného tvaru. A to pravidelně každý den!

Potrvá to než vám ofina doroste (zvlášť pokud její střih pokazíte)

Říká se: „Dvakrát měř, jednou řež!“ a co se týká ofiny, platí to dvojnásob. Pokud však už škoda byla napáchána, stane se vaším nejlepším spojencem čelenka. Právě díky ní přečkáte období své vlasové katastrofy se ctí. Na druhou stranu je spousta žen, které díky ofině projdou neuvěřitelnou transformací a tento střih jim bude sedět víc než cokoliv jiného. Je jen otázkou, jestli vy k nim patříte… Proto se prosím ujistěte, že na všechny tyto body myslíte dřív než poprvé střihnete nůžkami.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
evabry
evabry 19. 1. 2021

Ofinu si stříhám sama

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 20. 1. 2021

Jste moje hrdinka! Já jsem v této disciplíně opravdu špatná

Majina
Majina 16. 1. 2021

Občas nie je zlé sa nechať poučiť

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 20. 1. 2021

To mám opravdu radost! Děkuji!

hudlenka
hudlenka 13. 1. 2021

hezké...mě asi brzy čeká samostřáhání, už jsem zase nebyla 8 týdnů a vlasy mám dlouhé, nejdou česat, upravit, nic

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 20. 1. 2021

Moc držím palce

Kahomar
Kahomar 12. 1. 2021

zajímavé postřehy

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 20. 1. 2021

Moc děkuji!

lemur
lemur 12. 1. 2021

Nosím ofinu již léta a nemám s ní žádný problém. Stříhám si jí sama.

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 20. 1. 2021

To opravdu obdivuji! Já jsem na její stříhání naprosto marná, takže teď v době karantény mám už místo ofiny prakticky mikádo

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.