Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 3. 2021
Líbí se mi

Opravdu se musíte sprchovat každý den? Odpověď vás možná překvapí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 3. 2021
Líbí se mi
Opravdu se musíte sprchovat každý den? Odpověď vás možná překvapí

Opravdu se musíte sprchovat každý den? Odpověď vás možná překvapí

Právě si říkáte, že se vám vůbec nechce do koupelny? Ono se možná vůbec nic nestane, když hygienu vynecháte. Dvojnásob to platí to pro jedince s citlivou a velmi suchou pokožku, kterým by voda mohla naopak ublížit!

S trochou nadsázky je možné říci, že sprchování rozdělilo odborníky na dva nesmiřitelné tábory. Jedni tvrdí, že provádět tuto očistu každý den je základem zdravé existence, zatímco pro jiné je dostačující omýt své tělo obden. Jak to tedy je? Pravdou je, že oba názory jsou vlastně správné. Potřeba mýdla totiž záleží na více faktorech. Co všechno ji ovlivňuje?

Úroveň fyzické aktivity jako ukazatel

Sprchujeme se, abychom odstranili maz, odumřelé kožní buňky, pot, bakterie i další nečistoty. Všechno, co se hromadí na kůži, může vést k čemukoli od pupínků až po bakteriální či plísňové infekce. Pro jedince, kteří jsou náchylní k akné, je hygiena po cvičení naprostá nutnost i prevence, díky které se situace nezhorší. Pokud máte naspěch, po každé fyzické aktivitě doporučuji alespoň se otřít se vlhkou žínkou,“ vysvětluje dermatoložka Heidi A. Waldorf z amerického New Yorku.

Dobře, vyznavači sportu by se tedy měli držet jasných pravidel. Ale co ti ostatní?

Typ pleti. I ten má do toho co mluvit

Máte-li citlivou nebo velmi suchou pokožku, úplně postačí, když se vykoupete každý druhý den. Tím snížíte riziko svědění, zánětů i vyrážek,“ domnívá se další dermatoložka, tentokrát Nada Elbuluk, která působí na Univerzitě Jižní Kalifornie.

Expertka zároveň dodává, že typ pleti se může změnit s věkem, neboť s procesem stárnutí klesá i produkce olejů a kolagenu. I kvůli tomu není nutné hygienu nijak přehánět.

V potaz berte i roční období

V chladných a suchých měsících je obecně lepší sprchovat se méně často, protože extrémní teplotní výkyvy kůži škodí, přičemž mohou způsobit celou řadu nepříjemných komplikací. Je také dobré používat šetrné prostředky, a to nejlépe bez chemických přísad. Zvláštní důraz se pak klade na teplotu vody, jež by neměla být extrémně horká, ale spíše vlažná,“ zastává názor výše zmíněná specialistka.

Foto: Shutterstock

Autorka: Klára Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
khushi wadhwa 25. 7. 2021

your post is amazingly wonderful and strong for every customer You just saved my stress with this article. http://www.sunnyescorts.in/

Odpovědět
lenin
lenin 16. 5. 2021

Pro mě nepředstavitelné. To už by muselo být, abych se vzdala sprchy.

Odpovědět
sipeji
sipeji 29. 3. 2021

Také bych bez denní sprchy nevydržela.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 3. 2021

na chatě jsme již třetí rok v podstatě bez vody a tak nějak jsme si zvykli, se jednu noc nekoupat a kupodivu, nic strašného se neděje..., stačí si opláchnout obličej a nohy a ta jedna noc se v pohodě dá

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 3. 2021

já se musím každý den sprchovat, bez toho bych neusnula

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 633
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.