Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 6. 2020
Líbí se mi

Čím rychle nahradit řasenku, když vám nečekaně dojde

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 6. 2020
Líbí se mi
Čím rychle nahradit řasenku, když vám nečekaně dojde

Čím rychle nahradit řasenku, když vám nečekaně dojde

Znáte to – ráno spěcháte, ještě se rychle musíte nalíčit, svůj look chcete vyšperkovat dokonale nalíčenými řasami… A ke svému nikterak příjemnému překvapení zjistíte, že nemáte čím nalíčit řasy. Co teď? Zapátrejte ve svých koupelnových zásobách!

Do poslední kapky

Ještě než se začnete rozhlížet po náhradách maskary, zkuste tu starou ještě „oživit“. Zkuste do ní kápnout trošku odličovače, pořádně protřepejte a promíchejte štětečkem. Zaschlé zbytky řasenky by se měly zředit a ještě poslouží k nalíčení. Jen počítejte s tím, že nemusejí vydržet celý den – vzhledem k tomu, že si maskara nemusí „rozumět“ se všemi odličovači, může se po několika hodinách začít drolit. Nicméně jako účinná poslední záchrana tento postup funguje skvěle!

Některé babské rady pak doporučují pro naředění řasenky použít kapku oleje (od tělového až po olivový) nebo trochu kosmetické vazelíny, kterou nanesete na štěteček a promícháte se zbytky maskary.

Lesk i bez barvy

A když už jsme zmínili vazelínu – kromě toho, že je univerzálním pomocníkem v péči o pokožku prakticky celého těla (pomůže s rozpraskanými rty stejně jako s patami), dokáže vám pomoci, i když vám dojde řasenka, nebo když si ji například zapomenete. Stačí ji lehce nanést na prsty a těmi pak opatrně rozetřít na řasy (dejte pozor na příliš slepené řasy nebo kousky vazelíny mezi nimi – v případě potřeby je jednoduše odstraníte papírovým kapesníčkem). Nejenže budou krásně lesklé, ale zvýrazní se jejich přirozená barva, takže budou na pohled mnohem tmavší. Bonusem pak je, že vazelína řasy krásně vyživí a přispěje k jejich růstu.

Černá jako černá?

Máte ve svém kosmetickém kufříku tekuté nebo gelové černé oční linky? Skvělé! Pak je můžete nanést na štěteček od řasenky a s jeho pomocí nanést na řasy. Nikdo nepozná rozdíl a vy budete mít řasy jako ze žurnálu. I když vzhledem ke spotřebě očních linek na jedno nalíčení řas se vyplatí považovat tento postup opravdu za nouzové řešení, než si rychle koupíte novou maskaru.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kosanka
kosanka 24. 9. 2020

Dobrá rada

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

zajímavé, super rady

Odpovědět
Nadin
Nadin 27. 6. 2020

Zajímavé vyzkouším

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 23. 6. 2020

jj znám. ale dekuji za pripomenuti

Odpovědět
sipeji
sipeji 23. 6. 2020

to jsou opravdu zajímavé tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 893
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.