Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 1. 2020
Líbí se mi

Čím můžete nahradit řasenku, když vám nečekaně dojde

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 1. 2020
Líbí se mi
Čím můžete nahradit řasenku, když vám nečekaně dojde

Čím můžete nahradit řasenku, když vám nečekaně dojde

Znáte to – ráno spěcháte, ještě se rychle musíte nalíčit, svůj look chcete vyšperkovat dokonale nalíčenými řasami… A ke svému nikterak příjemnému překvapení zjistíte, že nemáte čím nalíčit řasy. Co teď? Zapátrejte ve svých koupelnových zásobách!

Do poslední kapky

Ještě než se začnete rozhlížet po náhradách maskary, zkuste tu starou ještě „oživit“. Zkuste do ní kápnout trošku odličovače, pořádně protřepejte a promíchejte štětečkem. Zaschlé zbytky řasenky by se měly zředit a ještě poslouží k nalíčení. Jen počítejte s tím, že nemusejí vydržet celý den – vzhledem k tomu, že si maskara nemusí „rozumět“ se všemi odličovači, může se po několika hodinách začít drolit. Nicméně jako účinná poslední záchrana tento postup funguje skvěle!

Některé babské rady pak doporučují pro naředění řasenky použít kapku oleje (od tělového až po olivový) nebo trochu kosmetické vazelíny, kterou nanesete na štěteček a promícháte se zbytky maskary.

Lesk i bez barvy

A když už jsme zmínili vazelínu – kromě toho, že je univerzálním pomocníkem v péči o pokožku prakticky celého těla (pomůže s rozpraskanými rty stejně jako s patami), dokáže vám pomoci, i když vám dojde řasenka, nebo když si ji například zapomenete. Stačí ji lehce nanést na prsty a těmi pak opatrně rozetřít na řasy (dejte pozor na příliš slepené řasy nebo kousky vazelíny mezi nimi – v případě potřeby je jednoduše odstraníte papírovým kapesníčkem). Nejenže budou krásně lesklé, ale zvýrazní se jejich přirozená barva, takže budou na pohled mnohem tmavší. Bonusem pak je, že vazelína řasy krásně vyživí a přispěje k jejich růstu.

Černá jako černá?

Máte ve svém kosmetickém kufříku tekuté nebo gelové černé oční linky? Skvělé! Pak je můžete nanést na štěteček od řasenky a s jeho pomocí nanést na řasy. Nikdo nepozná rozdíl a vy budete mít řasy jako ze žurnálu. I když vzhledem ke spotřebě očních linek na jedno nalíčení řas se vyplatí považovat tento postup opravdu za nouzové řešení, než si rychle koupíte novou maskaru.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 31. 3. 2020

a je opravdu nutné mít řasy namalované?

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

nevím, nevím

Odpovědět
avatar
Aneta Čapková 9. 2. 2020

nezlobte se, ale toto je hrůza

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 7. 2. 2020

n onevím nevím

Odpovědět
avatar
Daniela Belikova 29. 1. 2020

Díky za radu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 834
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.