Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 7. 2020
Líbí se mi

Chyby v líčení očí, které vám zbytečně přidávají roky navíc

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 7. 2020
Líbí se mi
Chyby v líčení očí, které vám zbytečně přidávají roky navíc

Chyby v líčení očí, které vám zbytečně přidávají roky navíc

Většina žen se líčí, aby zdůraznila svou krásu, zakryla případné nedostatky pleti a podpořila mladistvý vzhled. Jenže co když se nevědomky dopouštíte chyby, která vám ve výsledku spíš pár let přidá, než ubere?

Oči a jejich líčení hrají v našem vzhledu významnou roli. A tak není divu, že šikovné triky mohou několik let ubrat, naopak některá šlápnutí vedle přidat. Na tyhle „makeupové zlozvyky“ si dejte pozor především.

Čím tmavší, tím lepší?

Jste zvyklá celý život používat oční stíny tmavých barev? Pak tuto rutinu s přibývajícími léty raději přehodnoťte. Jednolité tmavé oční víčko působí příliš tvrdě, navíc kvůli tmavým stínům působí oko opticky menší (což je tím, jak nám s věkem padají víčka, ještě umocněno). A pokud se u vás objevily první vrásky od smíchu okolo očí, kontrastem s tmavými stíny je zbytečně zdůrazníte.

Vsaďte raději na neutrálnější a světlejší barvy očních stínů. A abyste oči opticky zvětšila a projasnila (čímž jim dodáte mladistvější vzhled), nepoužívejte pouze jeden odstín, ale víčko „stínujte“ tak, že nejsvětlejší stín aplikujete k vnitřnímu koutku.

Dramatická ano, ale…

Podobně je tomu i s očními linkami. Řada žen má tendenci vykreslovat černou linku na spodní víčko, což ale není nejšťastnější způsob, když už vás od třicítky dělí nějaký ten pátek. Proč? Výrazná spodní linka oči opticky posouvá dolů, takže její nositelka vypadá, jako by několik dní nespala. Navíc trápí-li vás kruhy pod očima, je spodní linka nejjednodušší cestou, jak k nim přitáhnout pozornost. A aby toho nebylo málo, oko kvůli ní působí i menším dojmem a tím dolní linka přidává léta.

Řešení je jednoduché – po letech se budete muset naučit kreslit linku na horní víčko. Veďte ji podél linie řas a na vnějších stranách lehce směrem nahoru, abyste oči opticky otevřela a projasnila. A ubrala si několik let!

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 5. 1. 2021

líčení obecně moc nedám...

Odpovědět
Jana101
Jana101 19. 9. 2020

dobré rady

Odpovědět
kosanka
kosanka 14. 9. 2020

líčím se jen při zvláštních příležitostech

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 9. 2020

líčím se decentně každý den

Odpovědět
Ovace
Ovace 24. 7. 2020

Nelíbí se mi přehnané líčení

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 123
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.