Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 9. 2021
Líbí se mi

Pozor! Těmito kosmetickými chybami můžete své pleti uškodit

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 9. 2021
Líbí se mi
Pozor! Těmito kosmetickými chybami můžete své pleti uškodit

Pozor! Těmito kosmetickými chybami můžete své pleti uškodit

Používáte kvalitní kosmetické přípravky, pleť vždy pečlivě odlíčíte, rozmazlujete ji, jak se dá, ale i tak vypadá unaveně, nemá jiskru a občas vás potrápí i nějakými pupínky? Možná se zcela nevědomky dopouštíte každý den chyb, jež vaše snahy a péči pošlou za úplný začátek.

Povzbudí, ale neprospívá

Máte rádi ráno pořádně horkou sprchu, která vás „nakopne“ a připraví na všechny nástrahy dne? Svěřujete večer své tělo horké koupeli, abyste tělo pěkně zrelaxovali a lépe se vám usínalo? Pak vězte, že tyto benefity mají i stinnou stránku – horká voda pokožku nadměrně vysušuje, navíc pokud si ji dopřáváte opravdu každý den, můžete poškodit svrchní vrstvu kůže. A na řadu problémů je zaděláno. Jestliže z koupelny vycházíte rudí jako raci, vaše pokožka očividně trpí.

Haló, haló

Díky mobilním telefonům jsme neustále na příjmu. A to doslova. S telefonem na uchu dokážeme denně strávit i několik hodin. A to je něco, z čeho naše pokožka radost rozhodně nemá. Proč? Důvody jsou dva – mobily patří k vůbec nejšpinavějším předmětům, které bereme do rukou (a nejrůznější mikrobi a nečistoty tak skončí na našem obličeji), a navíc vyzařují teplo, takže se pokožka při telefonování nepřirozeně ohřívá. Pokud pozorujete, že je pleť od ucha přes tvář po čelist podrážděná nebo se na ní vyskytuje vyrážka či akné, je jasné, kdo je viníkem. Telefon (nejen proto) každý den dezinfikujte.

Nebezpečí ve spánku

Jak často měníte své povlečení? Jedou za dva či za tři týdny? Pak vězte, že minimálně v případě polštáře je to málo. Ten byste měli měnit alespoň jednou týdně, ideálně jednou za tři dny (někteří lidé dokonce přísahají, že se jim problematická pleť výrazně zlepšila, když povlak na polštář nepoužili víckrát než na jednu jedinou noc). I když jdeme do postele vysprchovaní a odlíčení, hromadí se v ní nečistoty, odumřelé kožní buňky, potíme se (a co si budeme namlouvat, občas ve spánku i trochu slintáme). Tahle kombinace je přímo požehnáním pro nejrůznější mikroby, kteří se v povlečení vesele množí. Ale kteří pleti rozhodně neprospějí!

Ach, ty nervy

Stres je nedílnou součástí života většiny z nás. Že nám rozhodně neprospívá, je všeobecně známo – podporuje tvorbu zánětů, oslabuje organismus, dokonce ho některé studie obviňují z podílu na vzniku závažných onemocnění. Je celkem logické, že ani zdraví pokožky stres podporovat nebude. Ale to není vše. Stres představuje ještě další nástrahu pro pleť. Když „chytneme nerva“, máme silnou tendenci dotýkat se obličeje. Děláme to zcela nevědomky a automaticky, takže je velmi těžké se tento zlozvyk odnaučit. Ale zkuste to – jen málokdy máme totiž v okamžiku, kdy se tváře dotkneme, pečlivě umyté ruce, takže si na pleť zanášíme nejrůznější nečistoty a mikroorganismy.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 5. 9. 2021

musím si na to dát pozor

Odpovědět
sipeji
sipeji 3. 9. 2021

To s tím polštářem je velmi zajímavé.

Odpovědět
potkanek
potkanek 2. 9. 2021

ach ty nervy u mě je to stejné

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 2. 9. 2021

nijak to s kosmetikou nepřeháním, používám jen krém

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 9. 2021

já to mám stejně

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 674
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.