Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 4. 10. 2020
Líbí se mi

Chyby při úpravě obočí, které vás dělají starší

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 4. 10. 2020
Líbí se mi
Chyby při úpravě obočí, které vás dělají starší

Chyby při úpravě obočí, které vás dělají starší

Krásně tvarované, husté a výrazné. Tak velí současný trend vzhledu obočí, které je nejvíce IN. Zdá se vám styling obočí příliš složitý, abyste ho zvládla doma? Věřte, že se není čeho bát. Je jen důležité vyvarovat se těchto častých chyb.

Chybějící obočí

Máte řídké obočí, které ne a ne dorůst? Trápí vás v něm mezery? Nezoufejte. Hustotu obočí znovu obnoví speciální séra a boostery, které podporují jeho růst. Velice populární jsou v poslední době ty, které obsahují výtažek z karibského korálu Trsovníku lékařského. Protože se tato látka přirozeně vyskytuje v korálech Plexaura homomalla, je bioaktivní a lidské tělo ji tedy vstřebává mnohem snáze než uměle vyrobené látky. 

Tip: Výtažek z karibského korálu Trsovníku lékařského v maximální dávce najdete v RefectoCil boosteru, který je možné používat na řasy i obočí, a jehož výsledky uvidíte už po šesti týdnech používání. Nanáší se denně před spaním – malé množství nanesete speciálním aplikátorem na čisté a suché obočí. RefectoCil booster vydrží každodenní používání po dobu 6 až 7 měsíců.

booster na obočí, BeautyLash, 1890 Kč

Příliš velká mezera mezi očima 

Někdy se stane, že nám v zápalu vytrhávání obočí vznikne příliš velká mezera nad kořenem nosu. To ale působí zpravidla velice nepřirozeně, protože základní pravidlo úpravy obočí zní: obočí by mělo vždy začínat nejdále u vnitřního koutku oka. Končit by mělo tam, kde je přímka, která vznikne, když si přiložíte tužku na jednu stranu nosu s vnějším očním koutkem.

Obočí bez oblouku

Vaší tváři dodá výraz a podle stylistů dokáže omladit celý obličej správně vytvarovaný oblouk obočí. A jaký to je? Takový, který ze dvou třetin směřuje nahoru a z jedné třetiny dolů. Obecně pak platí pravidlo upravovat obočí svrchu jen minimálně a soustředit se na jeho úpravu ze spodní části. 

Tip: Správně a za pár sekund budete mít upravené obočí díky speciálním depilačním páskám andmetics. Ty fungují na bázi studeného vosku, přizpůsobí se každému tvaru obočí a zajistí snadno a rychle jeho dokonalý tvar. Nechtěné chloupky – světlé i tmavé – odstraníte účinně a důkladně jedním rychlým trhnutím, a to už od kořínků. A pozor: při současném barvení slouží pásky jako šablona. Jedno balení obsahuje depilační pásky na 4 použití (vždy pro obě oči a oblast kořene nosu) a 4 ošetřující ubrousky po depilaci.

depilační pásky na obočí, Andmetics , Andmetics, 249 Kč

Drastické ztenčování

Každá změna při úpravě obočí by měla být vždy provedena citlivě a s ohledem na náš celkový vzhled. Drastické ztenčování, nebo naopak divoké domalovávání většinou nadělá víc škody než užitku. Nejvíce „in“ je dnes rozhodně přirozenost a spíše hustší obočí. Pokud se vám stane, že to s pinzetou přeženete, můžete sáhnout po domácích barvách na obočí.

Tip: S novou řadou oxidačních barev BeautyLash Power-Brow zvládnete domácí barvení sama a docílíte výsledku, který je jinak běžný pouze u profesionálních barev používaných v kosmetických a kadeřnických salonech. Barva vydrží několik týdnů, nerozmazává se, je odolná vůči vodě a přitom působí naprosto přirozeně. Vybrat si můžete ze dvou barevných odstínů: tmavě hnědé nebo světle hnědé.

barva na obočí, Beauty Lash Power-Brow, 247 Kč

Špatně zvolená barva či odstín

Pokud potřebujete obočí domalovat, pečlivě zvažte barvu i odstín, který si u daného přípravku vyberete. Nejdůležitější je, aby takto vytvořené obočí působilo co nejpřirozeněji. V současné době jsou právě z tohoto důvodu velice oblíbené paletky pudrových barev, které můžete použít jednotlivě, nebo je vzájemně míchat pro dokonalé zvýraznění obočí. 

Tip: Pudrové barvy andmetics Brow Powder Trio obsahují tři barevné odstíny pro všechny typy pleti: světle, středně a tmavě hnědý. Všechny mají lehký olivový tón, aby nedocházelo k nežádoucímu načervenalému nádechu. Sada obsahuje praktický aplikátor se štětečkem pro nanesení barvy na jedné straně a kartáčkem pro vytvarování obočí na straně druhé – aplikace je tak velmi jednoduchá.

 

paletka na obočí, Andmetics, 390 Kč

Foto: Shutterstock.cz, archiv Pohodářky

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 2. 4. 2021

prima rady

Odpovědět
Jannyss
Jannyss 21. 2. 2021

Na obočí a řasy používám ricinový olejíček, který je zároveň úžasný i na vlasy. Jak na roztřepené konečky, tak na rozčesávání vlasů po umytí.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 31. 12. 2020

zajímavé

Odpovědět
smolda3
smolda3 27. 11. 2020

Kdyby trsovník opravdu pomohl

Odpovědět
lemur
lemur 7. 10. 2020

Dobré rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 565
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.