Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 10. 7. 2018
Líbí se mi

Chemické filtry versus minerální. Jak se chránit před sluncem?

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 10. 7. 2018
Líbí se mi
Chemické filtry versus minerální. Jak se chránit před sluncem?

Chemické filtry versus minerální. Jak se chránit před sluncem?

Ochrana před slunečním zářením je v současnosti, a více než kdykoli předtím, problémem široké veřejnosti související se zdravím.

Každá druhá diagnostikovaná rakovina je rakovina kůže. Patří tedy mezi nejčastější typy rakoviny.

Všem je nám nadmíru jasné, že se při pobytu na slunci musíme dostatečně chránit. Na trhu je nepřeberné množství přípravků sluneční ochrany různých stupňů ochrany, různých textur a různých typů filtrů. Vyznáte se v nich?

Chemické filtry

Jejich základem jsou chemické substance. Na kůži je potřeba je nanášet zhruba 30 min předtím, než kůži vystavíme sluníčku. Fungují tak, že absorbují UV paprsky, které proniknou do kůže a přeměňují je na teplo. Chrání tedy kůži před spálením. Příliš mnoho chemických slunečních filtrů může ale způsobovat alergie, ucpávat póry a přispívat tvorbě akné. Používání chemických filtrů se obávají i ekologové, protože se hromadí v těle živočichů (ryb i jejich predátorů).  

Naštěstí existují kosmetické značky, které k používání chemických filtrů přistupují s rozumem a zodpovědností. Patří mezi ně francouzská dermokosmetická značka Eau Thermale Avène. Její sluneční péče v oranžových obalech obsahují pouze 4 sluneční filtry, nejsou rozpustné ve vodě, neobsahují silikony, díky čemuž mají lepší biologickou odbouratelnost a respektují oceán.

                                    

Minerální filtry

Představují 100 % přírodní ochranu před sluncem, protože nepronikají do kůže. Působí čistě fyzikálně, něco jako zrcadlo. Na kůži vytvářejí díky jemným částečkám pigmentů bariéru, která odráží UV paprsky. Tím pádem jsou přípravky obsahující minerální filtry vhodné pro citlivou, intolerantní a alergickou kůži, nebo pro kůži malých dětí. Další výhodou je, že působí okamžitě po nanesení. Nevýhodou může být bílá stopa, kterou po aplikaci mohou na kůži zanechat.

V tom případě oceníte lehčí konzistence, jako např. Minerální fluid SPF 50+ od Eau Thermale Avène, který existuje i v tónovací variantě. Oba fluidy se snadno nanášejí díky komplexu TiO2 a ZnO (pozn. oxid titaničitý a oxid zinečnatý), který minimalizuje obávanou bílou vrstvu. Chrání a hydratují pokožku a mohou sloužit i jako podklad pod make-up. Tónovací verze vám navíc na pleti vykouzlí přirozeně opálený nádech

                         

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 11. 7. 2018

Dobré rady.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 7. 2018

prima, já na slunce chodím nerada

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 288
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.