Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 20. 10. 2021
Líbí se mi

Svačiny vám pomohou s hubnutím i nastartováním metabolismu

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 20. 10. 2021
Líbí se mi
Svačiny vám pomohou s hubnutím i nastartováním metabolismu

Svačiny vám pomohou s hubnutím i nastartováním metabolismu

Přestaňte bojovat s chutěmi. Svačiny mohou být výhrou, nejen pokud se rozhodnete zhubnout. Stačí jen „svačit chytře“… Jak na to? Přinášíme vám deset klíčových tipů, jak jíst mezi hlavními jídly a ještě zhubnout.

TIP 1: nečekejte příliš dlouho mezi jednotlivými jídly

Dlouhé intervaly mezi snídaní, obědem a večeří může zapříčinit pokles hladiny cukru v krvi, což vyvolává další chuť k jídlu a způsobí to, že většinou sáhněte po něčem rychlém a nezdravém. 

TIP 2: myslete na energetickou podporu

Snídáte s dětmi než vyrazíte do školy, ale kolem jedenácté hodiny už umíráte v práci hlady a přemýšlíte, co dobrého si dáte k obědu? Mějte u sebe namíchanou dávku kvalitního mixu ořechů, která vás zasytí a navíc obsahuje zdroj kvalitních omega mastných kyselin, zdravých tuků a spoustu energie.

TIP 3: nevybírejte si automaticky nízkotučnou variantu

Máte chuť dát si ke kávě sušenku? Odborníci na zdravé stravování se shodují, že je lepší vsadit na jednu „poctivou“ sušenku, než sníst celé balení nízkotučných a ušetřit pár kalorií. 

TIP 4: mějte zdravou svačinu stále na očích

Výzkumy zjistily, že pravděpodobněji si vyberete zdravou svačinu jako je ovoce nebo ořechy ve chvíli, kdy ji vidíte třeba ležet na stole. Zkuste je dát do mísy, abyste si příště až budete mít hlad, automaticky vzali jablíčko do ruky a nehledali v ledničce nic nezdravého.

TIP 5: pijte dostatek vody

Proč je voda tak důležitá pro odbourávání tuků? Voda totiž tvoří 70% našeho těla. Pomáhá trávení, podporuje zdravou kůži, je nositelem živin… Často právě nedostatek vody může za to, že máme chuť sníst cokoliv. Kolik jste toho dnes vypila? Nalijte si velkou sklenici vody s citrónem a počkejte pár minut. Někdy je hlad prostě jen žízeň. 

TIP 6: jezte pomaleji

Pokud vdechnete připravenou snídani, oběd nebo svačinu rychlostí blesku, vaše tělo si vlastně ani neuvědomí, že jste jedla. A vám porce samozřejmě nebude stačit. Mějte na jídlo klid, poctivě kousejte a jídlu si vychutnejte.  

TIP 7: plánujte

Plánování je základ. Nemusíte si připravovat podrobné menu toho, co budete dnes, zítra nebo v neděli jíst. Ale vědět, co obsahuje vaše lednička a co si druhý den můžete vzít do práce, vám jakékoliv hubnutí rozhodně usnadní. 

TIP 8: vyvarujte se soli

Nadměrné používání soli zvyšuje vaši hmotnost. Sůl totiž zadržuje v těle vodu, a proto i víc vážíte a cítíte se nateklá. Sůl obsahují i potraviny jako uzeniny, tvrdé i tavené sýry, minerální vody a mnoho dalších. Zkuste trošku ubrat a víc si při koření pokrmů pomoci bylinkami nebo kvalitní sójovou omáčkou, červenou cibulí nebo česnekem. 

TIP 9: nesvačte „rychlé občerstvení“ jenom proto, že jste ve stresu a nemáte čas

Když jste ve stresu, vaše tělo přirozeně vytváří kortizol. Hormon, který stimuluje chuť k jídlu a hlavně chuť na nezdravé jídlo. Sladké svačiny navíc zvyšují hladinu cukru v krvi, a když se začne pomalu snižovat, můžete být roztřesení, podráždění a hladovější dříve než když vsadíte na „chytrou“ svačinu v podobě ovoce nebo oříšků.

TIP 10: kupte si odměrky

Budete překvapení kolik je 50 g proteinové kaše nebo 10 g mandlového másla. Právě díky odměrkám přesně dodržíte míru toho, kolik můžete na svačinu sníst, když chcete hubnout a budete překvapeni, že toho je mnohem víc než jste si mysleli.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 22. 10. 2021

Přiznávám že nesvačím, měla bych nad tím popřemýšlet.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 10. 2021

svačím

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 10. 2021

díky

Odpovědět
konatovka
konatovka 20. 10. 2021

Souhlasím.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 673
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.