Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 2. 2021
Líbí se mi

Jak na detoxikaci organismu pomocí ananasu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 2. 2021
Líbí se mi
Jak na detoxikaci organismu pomocí ananasu

Jak na detoxikaci organismu pomocí ananasu

Jak ze svého těla efektivně odstranit odpadní látky, posílit imunitu a zároveň předejít zánětům i potížím se zrakem? To je jednoduché, zařaďte do jídelníčku ananas, který prospívá i kostem a chrání před rakovinou!

Navzdory skutečnosti, že ananas byl již dlouho pěstován v Jižní Americe, je jeho objevení připisováno průzkumníkovi Kryštofu Kolumbovi. Ten jej spatřil na ostrově Guadeloupe, který je nyní zámořským regionem Francie ležícím v Karibském moři. Mořeplavec ve službách Katolických králů Španělska ho následně pojmenoval “piňa de Indes”, což doslovně znamená „borovice indiánů“. Tvrzení, že toto ovoce má příznivý vliv na zdraví, vám zřejmě neuniklo. Víte ale o všech výhodách, jež exotický poklad nabízí?

Dobro v každém soustu

Plod ananasovníku chocholatého je mnohem víc, než jen lahodná pochoutka napěchována celou řadou cenných živin a antioxidantů, které ochraňují před škodlivými volnými radikály. Prostřednictvím mnoha výzkumů bylo zjištěno, že přítomný enzym bromelin tlumí záněty, inhibuje růst nádorů a brání nadměrné srážlivosti krve.

Závěry studie zveřejněné v magazínu JAMA Ophthalmology zase naznačují, že spolupůsobení látek nalézajících se ve zmíněné cizokrajné potravině podstatně snižuje riziko makulární degenerace, zatímco pomáhá při „výrobě“ energie a poskytuje oporu imunitnímu systému. Tím však výčet pozitiv stále ještě nekončí.

Nutriční profil, jemuž může máloco konkurovat

O ananasu je známo, že je bohatým zprostředkovatelem vitaminu C, který tělo využívá k produkci kolagenu i lepší absorpci železa. Tropický drahokam je také famózním zdrojem manganu potřebného k tvorbě silných kostí, pojivových tkání i pohlavních hormonů. Nouzi však nemá ani o hojné množství vlákniny, jež je rozhodující pro trávení i hubnutí, nebo o kyselinu listovou důležitou pro červené krvinky. Své zastoupení v téhle šťavnaté dobrotě mají i kyselina pantotenová, a to spolu s vitaminy B1 a B6.

Koktejl těchto živin působí jako účinná přírodní detoxikační čistička organismu, jež „vyžene“ nahromaděné škodliviny a další nežádoucí odpad, přičemž „dohlédne“ na správnou funkci mnoha orgánů. Tedy alespoň podle odborníků, kteří radí konzumovat ananas co možná nejčastěji. Dáte si říct?

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 24. 2. 2021

ananas mám moc ráda

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 2. 2021

ananas miluji,ale bohužel se po něm osypu, takže musím velmi s mírou

Odpovědět
beata0063
beata0063 6. 2. 2021

mávame ho naozaj len pár krát do roka ale tá chuť vždy stojí za to

Odpovědět
sipeji
sipeji 6. 2. 2021

A ještě k tomu skvěle chutná.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 2. 2021

no bohužel u nás na malém městě sehnat chutný ananas je nadlidský výkon

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 572
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.