Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 30. 4. 2019
Líbí se mi

Chcete být zdravější a vypadat mladě? Postavte se na hlavu

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 30. 4. 2019
Líbí se mi
Chcete být zdravější a vypadat mladě? Postavte se na hlavu

Chcete být zdravější a vypadat mladě? Postavte se na hlavu

Pamatujete si, jak jste jako malé na hřišti nebo na tělocviku visely hlavou dolů? Bylo to zvláštně osvobozující. Zaklesly jste se nohama, spustily ruce a nechaly čas okolo sebe jen tak plynout. Víte ale, že to je to nejlepší a nejzdravější, co pro sebe můžete udělat i teď? 

Děti mají skvělý instinkt a jednají podle toho, co jim tělo říká. A dělají to do té doby, než je nositelé pravidel o tento dar připraví. Tak jsme o něj přišly i my. Dobrá zpráva je, že ho ale můžeme získat zpět. A začněme s tím okamžitě. 

Zdravotní benefity stoje na hlavě

Hned na začátku chceme zdůraznit, že je důležité být hlavou dolů a je jedno, jestli se zavěsíte na dětském hřišti jako dříve, naučíte se stoj na hlavě s podpěrou i bez, nebo vyzkoušíte psa hlavou dolů, tedy jednu z pozic z jógové sestavy. Tělo se vám odmění. Budete se cítit mladě a zdravěji. Nevěříte? V Japonsku se takto trénovali samurajové, kteří díky dokonalému okysličení těla získávali jasnou mysl, přesné pohyby a velkou výdrž v bojích.

Blahodárné účinky na krční páteř

Každý den naše krční páteř protrpí stovky otřesů a paradoxně, pokud rády sportujete, běháte nebo nosíte podpatky, je to ještě horší. Vis hlavou dolů krásně uvolní celou páteř, pěkně obratel po obratli. Přestanou bolesti hlavy a problémy se zablokovanými zády. 

Okysličení organismu, mozku a vlasových kořínků

Orgány se vlivem nárazů a působením gravitace v těle posunují. Při stoji na hlavě se vracejí na původní místo a srdce je tak zásobí množstvím kyslíku. Toho se dostává více i do mozku, čímž se zlepšuje soustředění a jeho celkové funkce, a dokonce se okysličují i vlasové kořínky. Říká se, že lidem, kteří pravidelně praktikují visy nebo stoje na hlavě, rostou rychleji vlasy a jsou kvalitnější.

Skvělé v boji s otoky končetin

Stoj na hlavě pomáhá proti otokům končetin. Veškerá přebytečná tekutina z nohou se odplaví a lymfatický systém, který tato poloha také nakopne, si s ní už poradí.

Oči vám poděkují

Cítíte tlaky za očima? Oční kapky nepomáhají proti pocitu suchého a podrážděného oka? Při visu hlavou dolů se krev nahrne i k očím. Kromě prokrvení dostanou pořádnou dávku živin a kyslíku. Možná zjistíte, že i vidíte lépe.

Zlepšení dýchání

Pokud nespíte celou noc jen zádech, tak „mírně řečeno“ zatěžujete plíce. I při spánku na boku, kdy máte jednu ruku pod hlavou a druhou například před sebou, je nechtěně uzavíráte. Při visu hlavou dolů se plíce uvolní a žebra také.  Tím se vám zlepší dýchání. Pokud nemáte možnost se zavěsit, ale řešíte problém omezeného dýchání, vyzkoušejte gymnastický míč. Položte se na něj zády a pomalu se nohama odtahujte od podložky tak, až budete mít hlavu u země. Tím krásně uvolníte celý dýchací aparát. 

Stoj na hlavě, vis nebo i pes hlavou dolů zlepšují také trávení, kvalitu spánku, soustředění, náladu a fungování imunitního systému. Navíc i omlazují pokožku díky pořádnému okysličení. Takže rozhodně vyzkoušejte.

Pro zavěšení jsou skvělé ribstole (žebřiny), existují i speciální lůžka a židle, které najdete v dobrých posilovnách. Můžete vyzkoušet i hřiště, nižší stromy (pozor na suché větve) apod. Existují také speciální boty s háky, kterými se zavěsíte. Je ale potřeba, aby vám někdo asistoval a nutné jsou i pevné břišáky. Musíte se totiž přitáhnout hlavou ke kotníkům, abyste se opět vyhákly. Se stojem na hlavě vám mohou pomoci na józe, ale začít můžete také s pozicí psa hlavou dolů (říká se jí i střecha). 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 5. 7. 2019

Zajímavý nápad. Každému pomáhá asi něco jinýho. Mně pomohla ketodieta https://www.ketofit.cz/proteinova-keto-dieta , abych se zbavila přebytečných kil a díky tomu vypadám mnohem líp. Cítím se znovu jako před pár lety.

Odpovědět
lemur
lemur 5. 5. 2019

Stojku jsem udělala jen ve vodě.

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 30. 4. 2019

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 30. 4. 2019

já nikdy nedala ani stojku , tohle bych určitě nemohla

Odpovědět
konatovka
konatovka 30. 4. 2019

Ráda bych to vyzkoušela, ale nevím zda se mi to povede. Pro zdraví jsem ochotna udělat hodně.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 083
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.