Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 9. 2020
Líbí se mi

Domácí česneková šťáva pomůže nejen při artritidě

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 9. 2020
Líbí se mi
Domácí česneková šťáva pomůže nejen při artritidě

Domácí česneková šťáva pomůže nejen při artritidě

Máte rádi česnek? O důvod víc, proč z něj mít připravený tekutý medikament. Jaké výhody vám kromě regulace cholesterolu a lepšího vstřebávání vápníku tahle medicína vlastně nabízí?

Jen stěží bychom hledali domácnost, ve které by česnek neměl své pevné a nezastupitelné místo. V jaké formě a podobě ho nejčastěji konzumujete právě vy? Ptáme se proto, že příprava česnekové šťávy jakožto zázračného medikamentu může „užívání“ ochucovadla původem z Orientu hodně usnadnit. A vůbec, dost bylo řečí, dáme se do díla, co vy na to?

Jednoduchý manuál blahodárného zázraku

Co budete potřebovat? Samozřejmě česnek, nejlépe pak rovnou celou „palici“. Vložte ji do kuchyňského robota a nechte „povozit“ tak dlouho, dokud nevznikne hrubší pasta. Celý obsah pak přeložte na jemné síto, popřípadě do kávového filtru. Pomocí lžičky „mačkejte“ rozmělněné koření tak dlouho, dokud z něj nezískáte poslední kapku. Léčivo uchovávejte v ledničce, přičemž si každé ráno dopřejte ozdravného „panáka“. Co tím získáte?

Úleva od artritidy, co přijde k duhu

Ano, je to tak. Jisté potraviny mohou dle názoru lékařů průběh revmatoidní artritidy příznivě ovlivnit. Každý pacient s touto diagnózou by se prý měl zaměřit zejména na bohaté zdroje síry, neboť tento prvek je pro regeneraci kostí nezbytný. Ovlivňuje však i kondici chrupavek a pojivových tkání, zatímco napomáhá vstřebávání vápníku. V čem že tuto živinu naleznete? Parádní zásobárnou je uvedený aromatický životabudič!

Prevence srdečních onemocnění

Česnek, jak známo, má nenahraditelné schopnosti při snižování škodlivého cholesterolu. Nejnovější průzkumy navíc naznačují, že ingredience typické chuti rovněž zastavuje tvoření plaku, jež postupně ucpává cévy. Pravidelná konzumace ve formě tekutého prostředku se tedy jeví jako výborná prevence kardiovaskulárních obtíží i způsob, jak své srdce zachovat zdravé a plně funkční.

První pomoc při problémech s reprodukcí

Někteří lidoví léčitelé doslova přísahají na to, že česneková šťáva vmíchaná do sklenice teplého mléka je zaručeným prostředkem, jenž podstatě zvyšuje šance na otěhotnění. Chuť zřejmě nebude nic moc, ale co by člověk neudělal pro úspěšnou „gravidní misi“. Nebo jste jiného názoru?

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
k.eva
k.eva 10. 9. 2020

česnek je výborný

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 9. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 9. 9. 2020

dobré vědět

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 9. 2020

česnek má velké využití

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 077
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.