Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 6. 8. 2020
Líbí se mi

Černé pivo obsahuje spoustu živin, prospívá pokožce i cévám

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 6. 8. 2020
Líbí se mi
Černé pivo obsahuje spoustu živin, prospívá pokožce i cévám

Černé pivo obsahuje spoustu živin, prospívá pokožce i cévám

S velkou dávkou nadsázky by pivo mohlo být podáváno na lékařský předpis. Jak to? Vždyť příznivě ovlivňuje mozkovou kůru, čímž podporuje kreativitu. Ovšem pozor, údajně reguluje také cholesterol a zkvalitňuje pokožku!

Odborníci po mnoha a mnoha letech výzkumů, studií a bádání nad alkoholem překvapivě „přimhouřili oko“ s tím, že pokud ho jeden konzumuje v rozumné míře, zdraví si jím neohrožuje. To nás nabádá k zásadní otázce. Nemáte chuť na sklenku piva, ideálně pak tmavého? Tento tekutý chléb totiž nabízí benefity, které zní hodně lákavě. Zapůsobí i na vás?

Dávka kreativity, kterou oceníte

Pomáhat si takhle v práci k tvořivosti pivem? Za to by vás šéf asi nepochválil, nicméně tahle metoda vůbec není od věci. Specialisté se totiž na základě nezávislých studií domnívají, že se díky tomu skutečně můžete stát kreativnější, neboť chmelový produkt pozitivně ovlivňuje mozkovou kůru. To je součást mozku, jež řídí myšlenky a jazykové vyjadřování. Ovšem pozor, dávkování se vám nesmí vymknout z rukou, nebo dojde k pravému opaku.

Regulace cholesterolu, kterou si necháte líbit

Teď to zní asi hodně neuvěřitelně, ale půllitr s bílou pěnou platí i za spolehlivý prostředek proti škodlivému LDL cholesterolu. Ano, čtete správně! Jelikož je výborným zdrojem rozpustné vlákniny, podporuje správné fungování trávicího systému a pročišťuje cévy od nahromaděného „nepořádku“. Tedy alespoň k takovému názoru se přiklánějí někteří experti, kteří nepopírají, že v tomhle směru prospívá kardiovaskulárnímu systému.

Elixír věčného mládí? No samozřejmě

Věřte, nebo ne, ale zmíněný nápoj dokonce i omlazuje. A to jako vážně! Vzhledem k tomu, že nabízí široké spektrum vitaminů, minerálů a dalších cenných živin, pomáhá regenerovat pokožku, zatímco nahrává její pružnosti a elasticitě. Jeho nutričnímu profilu však nelze odepřít ani to, že má přímý vliv na pigmentaci, což je také dobrá zpráva. Jste příjemně překvapení? Tak to asi každý…

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 22. 1. 2021

wau

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 9. 2020

pivo mi nechutná

Odpovědět
lemur
lemur 15. 8. 2020

Mně pivo také nechutná.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 8. 2020

pivo mi nevoní

Odpovědět
sipeji
sipeji 7. 8. 2020

Mě pivo zkrátka nechutná, nevím proč a při tom vím, že je zdravé.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 417
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.