
S velkou dávkou nadsázky by pivo mohlo být podáváno na lékařský předpis. Jak to? Vždyť příznivě ovlivňuje mozkovou kůru, čímž podporuje kreativitu. Ovšem pozor, údajně reguluje také cholesterol a zkvalitňuje pokožku!
Odborníci po mnoha a mnoha letech výzkumů, studií a bádání nad alkoholem překvapivě „přimhouřili oko“ s tím, že pokud ho jeden konzumuje v rozumné míře, zdraví si jím neohrožuje. To nás nabádá k zásadní otázce. Nemáte chuť na sklenku piva, ideálně pak tmavého? Tento tekutý chléb totiž nabízí benefity, které zní hodně lákavě. Zapůsobí i na vás?
Pomáhat si takhle v práci k tvořivosti pivem? Za to by vás šéf asi nepochválil, nicméně tahle metoda vůbec není od věci. Specialisté se totiž na základě nezávislých studií domnívají, že se díky tomu skutečně můžete stát kreativnější, neboť chmelový produkt pozitivně ovlivňuje mozkovou kůru. To je součást mozku, jež řídí myšlenky a jazykové vyjadřování. Ovšem pozor, dávkování se vám nesmí vymknout z rukou, nebo dojde k pravému opaku.
Teď to zní asi hodně neuvěřitelně, ale půllitr s bílou pěnou platí i za spolehlivý prostředek proti škodlivému LDL cholesterolu. Ano, čtete správně! Jelikož je výborným zdrojem rozpustné vlákniny, podporuje správné fungování trávicího systému a pročišťuje cévy od nahromaděného „nepořádku“. Tedy alespoň k takovému názoru se přiklánějí někteří experti, kteří nepopírají, že v tomhle směru prospívá kardiovaskulárnímu systému.
Věřte, nebo ne, ale zmíněný nápoj dokonce i omlazuje. A to jako vážně! Vzhledem k tomu, že nabízí široké spektrum vitaminů, minerálů a dalších cenných živin, pomáhá regenerovat pokožku, zatímco nahrává její pružnosti a elasticitě. Jeho nutričnímu profilu však nelze odepřít ani to, že má přímý vliv na pigmentaci, což je také dobrá zpráva. Jste příjemně překvapení? Tak to asi každý…
Foto: Shutterstock
Autorka: Kateřina Málková
Místo, kde můžeš psát a diskutovat
wau
pivo mi nechutná
Mně pivo také nechutná.
pivo mi nevoní
Mě pivo zkrátka nechutná, nevím proč a při tom vím, že je zdravé.