Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 3. 2020
Líbí se mi

Černé pivo díky řadě živin ovlivňuje zdraví pokožky či cév

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 3. 2020
Líbí se mi
Černé pivo díky řadě živin ovlivňuje zdraví pokožky či cév

Černé pivo díky řadě živin ovlivňuje zdraví pokožky či cév

S velkou dávkou nadsázky by pivo mohlo být podáváno na lékařský předpis. Jak to? Vždyť příznivě ovlivňuje mozkovou kůru, čímž podporuje kreativitu. Ovšem pozor, údajně reguluje také cholesterol a zkvalitňuje pokožku!

Odborníci po mnoha a mnoha letech výzkumů, studií a bádání nad alkoholem překvapivě „přimhouřili oko“ s tím, že pokud ho jeden konzumuje v rozumné míře, zdraví si jím neohrožuje. To nás nabádá k zásadní otázce. Nemáte chuť na sklenku piva, ideálně pak tmavého? Tento tekutý chléb totiž nabízí benefity, které zní hodně lákavě. Zapůsobí i na vás?

Dávka kreativity, kterou oceníte

Pomáhat si takhle v práci k tvořivosti pivem? Za to by vás šéf asi nepochválil, nicméně tahle metoda vůbec není od věci. Specialisté se totiž na základě nezávislých studií domnívají, že se díky tomu skutečně můžete stát kreativnější, neboť chmelový produkt pozitivně ovlivňuje mozkovou kůru. To je součást mozku, jež řídí myšlenky a jazykové vyjadřování. Ovšem pozor, dávkování se vám nesmí vymknout z rukou, nebo dojde k pravému opaku.

Regulace cholesterolu, kterou si necháte líbit

Teď to zní asi hodně neuvěřitelně, ale půllitr s bílou pěnou platí i za spolehlivý prostředek proti škodlivému LDL cholesterolu. Ano, čtete správně! Jelikož je výborným zdrojem rozpustné vlákniny, podporuje správné fungování trávicího systému a pročišťuje cévy od nahromaděného „nepořádku“. Tedy alespoň k takovému názoru se přiklánějí někteří experti, kteří nepopírají, že v tomhle směru prospívá kardiovaskulárnímu systému.

Elixír věčného mládí? No samozřejmě

Věřte, nebo ne, ale zmíněný nápoj dokonce i omlazuje. A to jako vážně! Vzhledem k tomu, že nabízí široké spektrum vitaminů, minerálů a dalších cenných živin, pomáhá regenerovat pokožku, zatímco nahrává její pružnosti a elasticitě. Jeho nutričnímu profilu však nelze odepřít ani to, že má přímý vliv na pigmentaci, což je také dobrá zpráva. Jste příjemně překvapení? Tak to asi každý…

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 10. 3. 2020

černé pivo nemám rád

Odpovědět
gustawka
gustawka 10. 3. 2020

pivo si dávám pouze výjmečně

Odpovědět
beata0063
beata0063 10. 3. 2020

pivo nepijem ,ale fajn vedieť ):

Odpovědět
potkanek
potkanek 10. 3. 2020

škoda, pivo mi nechutná

Odpovědět
lemur
lemur 10. 3. 2020

Zajímavé poznatky.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 164
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.