Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 2. 2021
Líbí se mi

Chybí vám železo? Tyhle bylinky vás zachrání před anémií

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 2. 2021
Líbí se mi
Chybí vám železo? Tyhle bylinky vás zachrání před anémií

Chybí vám železo? Tyhle bylinky vás zachrání před anémií

Anémii člověk může „vyfasovat“ poměrně snadno, o čemž se přesvědčilo už mnoho pacientů. Nechcete být další na řadě? Pak si naordinujte kopřivový nebo pampeliškový čaj. Chutným preventivním opatřením je také bazalka!

Nedostatek fyzické aktivity, nadměrná konzumace rafinovaného cukru a soli, nevhodné odtučňovací kúry či příliš silná menstruace. Tohle všechno jsou důvody, kvůli kterým tělo může postrádat železo, jež je nezbytnou součástí hemoglobinu. Jeho nízká hladina kromě chudokrevnosti způsobuje i častou únavu, nepravidelné ozvy srdce, syndrom neklidných nohou, vypadávání vlasů nebo depresivní stavy. Jak úroveň tohoto minerálu zase navýšit a vyhnout se tak uvedeným komplikacím? Vsaďte také na bylinky. Tyhle vám železo rády zprostředkují!

Kopřiva jako mocná medicína

Kopřiva dvoudomá je velmi známá a rozšířená rostlina, jejíž žahavost okusil na vlastní kůži asi každý. Málokdo však tuší, že platí za bohatou zásobárnu výše zmíněné látky, zatímco celkově posiluje organismus. Nelze opomenout, že také zlepšuje látkovou výměnu a očišťuje krev od toxických látek. Zelený poklad rovněž „dohlíží“ na činnost slinivky břišní a snižuje hladinu cukru v krvi, přičemž léčí kašel, bolesti hlavy, astma, zápal plic, bronchitidu i kloubní potíže. Co říkáte na kopřivový čaj, nepřijde vám k duhu?

Pampeliška, přítel do nepohody

Poctivou dávku jmenovaného minerálu nabízí i smetanka lékařská. Ovšem existuje více důvodů, proč si z ní připravit horký nápoj. Pampeliška totiž dokáže napravit značně poruchové trávení, které dokáže pěkně potrápit. K výčtu jejích úžasných schopností patří i to, že příznivě ovlivňuje obranyschopnost a normalizuje krevní tlak, čímž usnadňuje práci celému kardiovaskulárnímu systému.

Bazalka, léčivá ingredience

Další možností, jak zažehnat „železnou krizi“, je konzumace bazalky. Oblíbená ingredience, jež si dokonale rozumí se zeleninovými pokrmy, omáčkami a těstovinami, funguje nejen jako prevence anémie, ale díky obsahu sloučeniny zvané eugenol vykazuje také silné detoxikační vlastnosti. Sluší se dodat, že tenhle voňavý zázrak uklidňuje i pocuchané nervy a bojuje proti zánětům.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 6. 2. 2021

fajn rady

Odpovědět
sipeji
sipeji 4. 2. 2021

Anémie mě trápí už léta a děkuji za rady, vyzkouším.

Odpovědět
potkanek
potkanek 3. 2. 2021

bazalku mám ráda na kopřivu jsem alergická

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 3. 2. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 360
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.