Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 10. 2020
Líbí se mi

Bylinky pro podporu lymfy a odvodnění těla

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 10. 2020
Líbí se mi
Bylinky pro podporu lymfy a odvodnění těla

Bylinky pro podporu lymfy a odvodnění těla

Podstupujete lymfodrenáže na klinice či ve wellness centru? Nenechte se zmást, že se jedná pouze o kosmetický problém. Lymfa potřebuje i péči zevnitř! Které bylinky ji rozproudí? Tyhle odvodňují přímo báječně!

Lymfatické otoky, kterým lékaři říkají lymfedémy, nejsou výhradním problémem letních měsíců. Stačí nějaká operace, třeba jako císařský řez, kosmetický zákrok (liposukce), těhotenství, úraz, předávkování léky a podobně a tělo se může zavodnit nejen na určitých místech, ale i komplexně.

Péče ze všech stran

Lymfatický systém složený z uzlin, cév, kanálů a žláz je jedním z nejdůležitějších systémů v těle. Pomáhá eliminovat odpad a toxiny z buněk a řídí tok imunitních buněk bojujících s bakteriemi.

Udržování zdravého lymfatického systému je zásadní pro detoxikaci, obranyschopnost a celkové zdraví. Hodně v tomto směru pomáhá strava, cvičení a správné spánkové návyky. Ke zdraví lymfy a odvodnění organismu však přispívají i některé druhy bylinek. Pomocnou ruku vám podá hned několik z nich.

Pampeliška lékařská (Taraxacm officinale)

Pampeliška se používá jako detoxikační a čisticí prostředek. Bývá odolná vůči řadě škodlivých látek, což svědčí o její výjimečnosti. Je skvělá pro čištění lymfatického systému od veškerého nahromaděného odpadu.

Plavuň vidlačka (Lycopodium clavatum)

I plavuň vidlačka ulevuje od zduření lymfatických uzlin. A nejen to. Lidoví léčitelé ji doporučují při léčbě infekcí uší, zánětů v celém těle a pro podporu jater.

Svízel přítula (Galium aparine)

Bylinka, která se při procházce ráda chytá na oblečení a nechce svoji „oběť“ pustit, se nazývá svízel přítula. Tenhle znehybňující „prevít“ (myšleno pouze v dobrém smyslu), zlepšuje funkci lymfatického systému a jeho schopnost vyplavovat toxiny. Velmi rád redukuje otoky!

Měsíček lékařský (Calendula officinalis)

Krásně vypadá, hezky voní a má široký záběr využití. Měsíček lékařské se kromě jiného používá na zduření lymfatických uzlin, k čištění tělesných tkání a k protizánětlivým účelům.

Bolehlav plamatý (Conium maculatem)

Bolehlav plamatý je prudce jedovatá rostlina z čeledi miříkovitých, proto se musí konzumovat s rozumem, tedy v malém množství. Potoprávném použití má chladicí účinek, který může poskytnout úlevu pro oteklé, ztvrdlé a bolestivé lymfatické uzliny.

Třapatka úzkolistá (Echinacea augustifolia)

Severoamerický druh rostlin z rodiny slunečnic patří k bylinkám se silným imunitním účinkem. Třapatku úzkolistou lze naordinovat coby protizánětlivý prostředek. V kombinaci s kozincem blanitým (Astragalus membranaceus) působí při přetížení organismu a otocích lymfatického systému. Zkusíte tinkturu nebo čaj?

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 26. 3. 2021

máme svou oblíbenou prodejnu, kde mají všechno, včetně léčivých rostlin a namíchají vám buď na vaše přání nebo podle toho, co je potřeba... chodíme sem pravidelně a rádi

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 20. 3. 2021

prima

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 29. 1. 2021

musím se na to zaměřit

Odpovědět
avatar
Kateřina Šlimarová 21. 10. 2020

výborný článek a venné rady

Odpovědět
sipeji
sipeji 18. 10. 2020

Bylinky jsou mocné a měly bychom se je konečně naučit všichni využívat.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 261
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.