Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 6. 2020
Líbí se mi

Bylinky, které vám zaručeně zlepší náladu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 6. 2020
Líbí se mi
Bylinky, které vám zaručeně zlepší náladu

Bylinky, které vám zaručeně zlepší náladu

Cítíte se jako přejetí parním válcem a zoufale postrádáte elán? Ano, takovým nepříznivým stavům předvánoční shon jenom nahrává. Řešení představuje bazalka, rozmarýn nebo máta. Na který nakopávač vsadíte vy?

Být v aktuálním ročním období ve skvělé kondici? To sice zní jako fajn plán, ovšem jak ho zrealizovat, když vám v cestě stojí permanentní únava a stres? Odpověď je jednoduchá. Dejte šanci bylinkám! Vždyť kde je psáno, že vám baterky dobije jen káva nebo předražený energetický drink?

Bazalka. Klasika, co neomrzí

Bazalka si jakožto oblíbená ingredience dokonale rozumí se zeleninovými pokrmy, omáčkami a těstovinami. Ovšem pozor, její konzumace v jakékoli podobě úzce souvisí také se zdravím a vitalitou! Je mnohokrát prokázáno, že uvedený poklad se uplatní při pocitu vyčerpání, zatímco zlepšuje odezvy těla na fyzický i emoční stres. Stejně účinně ovšem posiluje mozkovou činnost, koncentraci a paměť, takže jde o parádní pracovní doping. Aby toho nebylo málo, zároveň uvolňuje ucpané nosní dutiny a ulevuje od migrény.

Rozmarýn, spolehlivá spása

Také obyčejně vyhlížející rozmarýn dokáže velké věci. Vždyť příznivě ovlivňuje nervový systém, obnovuje správné funkce pošramoceného zažívání a zatne tipec nespavosti. Málokdo tuší, že tento aromatický krasavec dokáže zatočit i s únavou. Již po několika málo doušcích rozmarýnového čaje budete mít sil doslova na rozdávání. Tak na co ještě čekáte, už se vám vaří voda?

Máta jako životabudič

Rostlinu s nezaměnitelnou svěží vůní nabízí v květináči spousta obchodů, a to celoročně. Běžně ji přecházíte bez povšimnutí s tím, že se vám teď na nic nehodí? Právě naopak! Vhoďte pár jejích lístků do džbánu s vodou a ozdravný „medikament“, jež zpestří váš pitný režim, je na světě. Máta prokazatelně zvyšuje bdělost a zahání vyčerpanost. Souběžně urychluje látkovou výměnu a čistí krev. Rovněž působí dezinfekčně, uvolňuje křeče, tlumí napětí svalstva a osvěžuje dech, přičemž vykazuje mírné afrodiziakální účinky.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 9. 7. 2020

bylinky mám ráda

Odpovědět
pinkflower88
pinkflower88 6. 7. 2020

Bylinky miluji, hlavně jejich vůni. Tymián, mátu a levanduli. Krásné v květináči, ale hlavní využití mají v kuchyni.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 7. 2020

super

Odpovědět
benca
benca 2. 7. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 1. 7. 2020

Všechny používám.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 633
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.