Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 10. 2019
Líbí se mi

Bylinky, které jezte co nejčastěji. Posilují bez chemie vaši obranyschopnost

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 10. 2019
Líbí se mi
Bylinky, které jezte co nejčastěji. Posilují bez chemie vaši obranyschopnost

Bylinky, které jezte co nejčastěji. Posilují bez chemie vaši obranyschopnost

Co se dá udělat pro to, abyste snadno odolali všem útočícím virózám? Prevencí nemusí být jen zodpovědné užívání vitaminových doplňků stravy. Ochranu vám poskytne i oregano, tymián nebo třapatka!

Klesající venkovní teploty jsou přímo úměrné tomu, jak se v ordinacích praktických lékařů zvyšuje návštěvnost. Nechcete být další na řadě, koho si bacily „podají“? Podpořte svou imunitu pomocí bylinek. Které jsou sázkou na jistotu?

Oregano, mocná ingredience

Vnímáte dobromysl jen jako kuchyňskou přísadu, která „sedne“ k masu nebo těstovinám? Nenechte se zmást. Na tuto rostlinu nedali dopustit ani staří Řekové a Římané, kteří ji používali k léčbě celé řady zdravotních neduhů. Moc dobře totiž věděli, že její blahodárné účinky se dají čerpat jak ze sušené rostliny, tak formou čaje či oleje. Proti tomu nic nenamítají ani vědci, kteří za hlavní přednost oregana považují vysoký podíl sloučeniny zvané karvakrol, jež zlepšuje imunitní reakce organismu a přispívá k eliminaci choroboplodných zárodků.

Tymián jako přírodní lékárna

O tymiánu je známo, že má silné antiseptické, antifungální a antibiotické vlastnosti, přičemž je osvědčeným a často doporučovaným prostředkem na infekce dýchacích cest. Stejně spolehlivě ale předchází chronickým onemocněním, příznivě ovlivňuje funkce srdce a tlumí bolesti nejrůznějšího původu. Závěry britské studie uskutečněné na Univerzitě Leeds Beckett informují o tom, že tymián stimuluje tvorbu bílých krvinek, čímž významně posiluje odolnost těla. Co říkáte na tohle voňavé preventivní opatření?

Echinacea, tradiční medikament

Třapatka nachová neboli echinacea má mezi příznivci lidového léčitelství kultovní postavení. Ovšem pozor, také moderní věda poukazuje na to, že má opravdu co nabídnout. Již několik nezávislých výzkumů potvrdilo, že květina pocházející ze Spojených států obsahuje jisté fytochemikálie, které účinně bojují proti celé řadě virových nemocí. Zmíněný poklad zároveň pomáhá na alergie, zatímco výrazně omezuje pravděpodobnost zánětů. Jak vidno, i přes konzumaci třapatky vede cesta ke zdraví!

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lenin
lenin 30. 10. 2019

Jako za čsů našich babiček. Ony věděly....

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 10. 2019

Bylinky jsou mocnější než si myslíme.

Odpovědět
beata0063
beata0063 25. 10. 2019

oregano a tymián používam veľmi často ale s echinaceou skúsenosti nemám

Odpovědět
janča10
janča10 24. 10. 2019

Oregano a tymián používám při vaření běžně, horší je to s echinaceou.

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 24. 10. 2019

tak tyto prakticky vůbec nepoužívám

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 018
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.