Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 9. 2021
Líbí se mi

Tip pro domácí barvení vlasů: jak snadno a rychle odstranit barvu na vlasy z pokožky vlasů

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 9. 2021
Líbí se mi
Tip pro domácí barvení vlasů: jak snadno a rychle odstranit barvu na vlasy z pokožky vlasů

Tip pro domácí barvení vlasů: jak snadno a rychle odstranit barvu na vlasy z pokožky vlasů

Pokud si barvíte vlasy doma, možná už se vám také stalo, že jste po smytí barvy zjistila, že vám skvrna od ní ulpěla například na čele nebo na uchu. Co teď? Existují samozřejmě i speciální přípravky na její odstranění. Jenže málokdo z nás je má doma po ruce. Naštěstí existují i domácí pomocníci, jimiž barvu na vlasy z pokožky odstraníte.

Samozřejmě záleží na typu barvy – některé se odstraní snadno, s jinými budete bojovat trochu více. Možná budete muset vyzkoušet více možností, než najdete ten pravý způsob, kterým barva nakonec pustí. Takže po čem můžete v případě potřeby sáhnout?

Dvoufázový odličovač

Používáte jej například na odlíčení voděodolné řasenky? Může se hodit i nyní. Prostě odličovač naneste na vatový tampónek a přibližně 5 minut skvrnu od barvy jemně „drhněte“ (ale opravdu jemně – cílem je odstranit barvu, nikoli kůži). Poté opláchněte.

Olivový olej

Olivový nebo dětský olej nejen pomůže se skvrnou, ale navíc ještě pokožku vyživí a ochrání ji před podrážděním. Naneste jej na pozůstatek barvy a nechejte ho působit třeba přes noc (postižené naolejované místo je dobré něčím překrýt – tak aby na něm olej vydržel a vy jste si zároveň nezamazala polštář). Ráno pak olej s barvou smyjte jemným šamponem.

Plnotučné mléko

Skvrna od barvy na vlasy, zvláště pokud nepobyla na vaší pokožce dlouhou dobu, by neměla odolat také plnotučnému mléku. Opět jej stačí vtírat na postižené místo pomocí vatového tampónku několik minut a poté opláchnout vodou.

Kartáček a pasta

Na barvu v místech, kde nemá co dělat, můžete také použít klasickou zubní pastu (nikoli gelovou). Prsty s nejprve překryjte skvrnu a poté čistým kartáčkem s ultra jemnými štětinami místo vyčistěte. Poté smyjte. V případě potřeby lze postup opakovat, jen si dejte pozor na mechanické poškození kůže kartáčkem.

Přípravek na nádobí a soda

Pokud pohromu v podobě skvrny od barvy na vlasy uprostřed čela zaznamenáte až několik hodin po barvení, přece jen budete muset povolat o něco silnější kalibr. Zkuste smíchat lžičku sody se stejným množstvím přípravku na mytí nádobí. S pomocí vatového tampónku směs jemně „masírujte“ pár minut do skvrny a poté smyjte vlažnou vodou. Jen pozor, abyste pastu nenechávala působit příliš dlouho – může nepříjemně podráždit pokožku.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 11. 9. 2021

Od dětství jsem barvila mamku a barvím i sebe. Minimálně zabarvená kůže.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 9. 2021

stává se, ale umyju vlažnou vodou a tamponem nebo vlhčeným ubrouskem

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 9. 2021

sama si doma nebarvím vlasy

Odpovědět
sipeji
sipeji 11. 9. 2021

Moje maminka se vždy barvila doma a tak jsem si u toho užily i zábavu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 234
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.