Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 17. 2. 2021
Líbí se mi

Jak se líčit podle zásad barevné typologie? Jste zimní typ?

CathB
CathB
Vloženo 17. 2. 2021
Líbí se mi
Jak se líčit podle zásad barevné typologie? Jste zimní typ?

Jak se líčit podle zásad barevné typologie? Jste zimní typ?

Příroda se uložila k zimnímu spánku a všude kolem převládají tóny šedé, černé, modré a bílé. I příroda je v tuto chvíli tak trochu tajemná. Podobně by se daly charakterizovat i ženy, které náleží k zimnímu typu. Jste takovou ženou i vy? To se dozvíte v tomto článku. 

V zimě mají lidé tendenci se více obracet sami do sebe. Motivuje je k tomu nejen prodlužující se noc, ale také brzký konec roku, kdy máme ve zvyku více bilancovat na pomyslných miskách vah. 

Zároveň se ale těšíme na radostné období Vánoc, kdy se svět rozzáří za pomoci tisíců barevných světélek, které mají tu moc, aby alespoň na čas zažehnaly všechny zimní chmury a splín. 

S ženami zimního typu je to podobné. Jsou elegantní, tajemné a do svého nitra nenechají nahlédnout jen tak někoho. Jste i vy zimní ženou?  

Jak poznáte, že mluvíme právě o vás? 

Pokud se řadíte mezi ženy zimního typu, pak se v zrcadle nejspíš pozorujete modrýma, šedýma či tmavě hnědýma očimaVýjimkou ale nejsou ani zelené oči 

Pleť máte bledou, oproti podzimnímu typu ale povětšinou bez pih. Tón vaší kůže může mít dokonce i lehce olivový nádech, díky čemuž vás může okolí považovat spíše za jižanský typ. I přesto, že je vaše pleť spíše bledá, nemáte problémy s opalováním. 

Když se zaměříme na vaše vlasy, nejspíš budete majitelka tmavě hnědých či černých vlasů. 

Jaké barvy mi budou slušet? 

V první řadě velmi dbejte na to, aby vše, co nosíte, nemělo teplý nádech. Rozhodně se tedy vyvarujte oranžové, jasně žluté či korálových tónů červené. To, zda je pro vás barva nevhodná zjistíte především tak, že v tváři získáte značně nepřirozený žlutavý či jinak nevhodný nádech. (Okolí to pak často charakterizuje slovy, že vypadáte nemocně, ačkoliv se tak necítíte.) 

Naopak si můžete dovolit nosit kontrastní barvy. Mezi ty patří kombinace černé a bílé. Sáhnout můžete i po klasické červené, smaragdově zelené či safírové. Nosit můžete ale i růžovou a fialovou. Rozhodně neuděláte chybu ani v případě, pokud si do šatní skříně pořídíte několik kousků v šedé 

Co se týká vzorů, můžete si dovolit více kontrastní, umělecké až geometrické vzory. Stačí, abyste tento výrazný akcent v outfitu zmírnila neutrálními doplňky. 

Jestli-že máte ráda šperky, určitě vás potěší, že můžete nosit šperky z těch nejvybranějších materiálů. Mezi ty patří stříbro nebo diamanty. 

Líčení zimy

Ať už jste majitelkou tmavšího, nebo naopak světlého tónu pleti, vždy dbejte na to, abyste zvolila vhodný odstín korektoru a make-upu. V zimních měsících může být odstín vaší pleti jiný než v průběhu zbytku roku. Proto byste měla mít po ruce make-up a korektor pro dobu, kdy je vaše pleť opálená. Stejně tak i pro dobu, kdy přirozeně vyblednete. 

Oproti jiným barevným typům si nemusíte dělat těžkou hlavu ani při výběru očních stínů. Dovolit si můžete odstíny šedé a stříbrné. Slušet vám budou i černé stíny a tmavé linky. Řasenka by měla být ve vašem případě černá. 

Co se týče rtěnek, můžete si dovolit odstíny sytě růžové, jasně červenou, ale i temně fialovou. Tón tvářenky pak vybírejte především s ohledem na tón vaší pleti. 

Jedinou radou, kterou pro vás v tomto ohledu máme je, abyste si dala pozor na příliš výrazné líčení celého obličeje. Díky němu byste mohla působit příliš přemalovaně. 

A co vy? Jste také zimní typ? 

Zdroj obrázků: Pexels.com, Pinterest.com, Erin Walker a Johanna Nix/Unsplash

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tvořilka97
Tvořilka97 21. 2. 2021

Paráda

Odpovědět
beata0063
beata0063 19. 2. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 18. 2. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 18. 2. 2021

Nikdy jsem si nebyla jistá, který typ přesně jsem, asi něco mezi

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.