Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 28. 10. 2018
Líbí se mi

Jste podzimní typ? Zjistěte, co nosit a jak se líčit podle zásad barevné typologie

CathB
CathB
Vloženo 28. 10. 2018
Líbí se mi
Jste podzimní typ? Zjistěte, co nosit a jak se líčit podle zásad barevné typologie

Jste podzimní typ? Zjistěte, co nosit a jak se líčit podle zásad barevné typologie

Ženy, které dle barevné typologie spadají do kategorie “podzim” jsou tajemné, nevinné i smyslné. Řadíte se mezi ně taky? To zjistíte v tomto článku. 

Podzim je období, kdy se příroda zahaluje do zlatavých a červených tónů a pomalu se ukládá k zimnímu spánku. 

Oproti rozmarnému létu se i lidé více uzavírají do sebe a dopřávají si zasloužený klid. Dny se zkracují, rána začínají být chladná a jediné, co byste si přála je jen sedět a nic nedělat. 

Stejně tak, jako na přicházející zimu reaguje příroda, tak bychom mohli charakterizovat i ženy, které můžeme podle zásad barevné typologie charakterizovat jako podzimní typ. 

Jak poznáte, že mluvíme právě o vás? 

Pokud se na sebe podíváte do zrcadla, nejspíše vás na první pohled zaujme bledá, možná mírně do béžova zabarvená pleť. Pravděpodobně máte hodně pih a znamének a během léta se nikdy neopálíte. (Maximálně se nepříjemně spálíte.) 

Oči máte buď zelené, hnědé či modré. Vlasy jsou buď viditelně zrzavé či výrazně medově zabarvené. Co se týče obočí a řas, ty bývají spíše světlé a nevýrazné. (Což vás poměrně často dohání k šílenství.) 

Jaké barvy mi budou slušet? 

Podzimním ženám nejvíce sluší barvy jako zlatá, béžová a sytá tmavě hnědá. Dovolit si ale můžete i barvy jako červená nebo naopak modrá, která vytvoří zajímavý kontrast s barvou vašich vlasů. 

Pokud milujete veselejší barvy, pak vám dozajista udělá radost, že jsou pro vás přípustné takřka všechny tóny zelené barvy a dobře budete vypadat i ve fialové. (Ale určitě ne v lila. Na to pozor.) 

Jestliže si nevíte s konkrétními tóny rady, nejlépe uděláte, pokud se hned teď podíváte z okna (případně vyběhnete ven) a inspirujete se barvami, které vám sama příroda v tomto období nabízí. (Nezapomínejte ani na barvu plodů, které právě uzrávají.) 

Co do vzorů, můžete si dovolit experimentovat takřka se vším. Oproti jiným barevným typům máte tu výhodu, že si můžete dovolit výrazné zvířecí vzory (aniž byste vypadala divně), stejně tak ale můžete být za romantickou vílu v tylových šatech, nebo za drsnou rockerku. 

Také vám budou velmi slušet šperky z přírodních materiálů, jako třeba dřevo nebo slonovina. 

Líčení podzimu

Stejně jako v oblasti oblékání, i zde platí, že si můžete dovolit trochu experimentovat. Na běžné denní nošení můžete zvolit spíše neviditelný make-up, který bude tvořit jemná tvářenka (spíše v broskvovém a champagne tónu), hnědá tužka na oči a hnědá řasenka. 

V žádném případě byste se neměla pokoušet zakrýt pihy, které dodávají vaší tváři trochu rošťácký výraz. Často je na to potřeba silně krycí make-up a budete působit příliš zmalovaně. (K zrzce pihy zkrátka patří.) 

Rtěnka vám bude slušet spíše nude (v odstínu vašich rtů a tmavší, nikdy ne světlejší). Pak nejrůznější odstíny cihlové, oranžové a barvy rozmačkaných lesních bobulí. 

Večer se ale můžete trochu odvázat. Což ve vašem případě znamená klidně i černé kouřové líčení (budete sexy žena vamp). 

Jste podzimní typ? Dejte nám vědět do komentářů. 

Zdroj obrázků: Pinterest, Rodolfo Sanches Carvalho a Chad Madden/Unsplash

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Renata Malý 30. 4. 2019

Tak já nevím jestli hsem jaro nebo podzim stále tapam.

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 13. 11. 2018

Odpovědět
Anytkaa
Anytkaa 12. 11. 2018

Ano jsem podzimní typ.

Odpovědět
Masaa
Masaa 31. 10. 2018

Já asi podzimní typ nejsem

Odpovědět
Marcela6
Marcela6 30. 10. 2018

Pěkný článek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 088
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.