Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 29. 4. 2021
Líbí se mi

Jste jarní typ? Co nosit, jak na nalíčit a čeho se raději vyvarovat?

CathB
CathB
Vloženo 29. 4. 2021
Líbí se mi
Jste jarní typ? Co nosit, jak na nalíčit a čeho se raději vyvarovat?

Jste jarní typ? Co nosit, jak na nalíčit a čeho se raději vyvarovat?

Každá žena spadá do jedné ze čtyř barevných kategorií, které často škatulkujeme podle jednotlivých ročních období. Zajímá vás, jak vypadá jarní typ, co by měl nosit a čemu se raději vyvarovat? To se dozvíte v tomto článku. 

Barevná typologie je ve 21. století velký hit. Existuje celá řada škol stylu, kde vám zkušená vizážistka pomůže najít nejen osobní styl oblékání, ale také vám poradí v oblasti líčení, barev, vzorů, a dokonce i při výběru barvy na vlasy. 

Možná se vám už někdy stalo, že kolegyně z práce přišla v krásných šatech, které byste si uměla představit i ve vašem šatníku. Když jste si ale našla chvilku a šla je v obchodě zkusit, zjistila jste, že na vás vypadají tak nějak…jinak. 

Jak je to možné? Přeci mezi vámi a kolegyní nemůže být takový rozdíl. Klíčem k pochopení toho, proč vám nesluší něco stejně, jako druhým ženám je často to, že jste jiný barevný typ 

Pojďte spolu s námi proniknout do tajů barevné typologie. Tentokrát se zaměřením na něžné jaro. 

Jak poznám, že jsem jarní typ? 

Typická zástupkyně jara je majitelkou světlejších tónů pleti, které čas od času zdobí nějaká ta sezónní piha. (To poznáte tak, že vám v průběhu jara a léta naskáče na nose řada pih, které s poklesem sluneční aktivity v průběhu zimy blednou.) 

Pokud se podíváte do zrcadla, pravděpodobně se budete zkoumat modrýma, šedýma nebo oříškově hnědýma očima. V některých případech může být barva očí šedá s nádechem do modra. 

Vlasy máte nejspíše světle až středně hnědé. V případě, že do nich zasvítí slunce, budou v nich patrné zlatavé pigmenty. 

Jaké barvy mi budou slušet? 

Jaro je období, kdy se příroda probouzí a všude okolo je hotová záplava šedých, jemně růžových, tyrkysových a jemně zelených tónů.  

A protože je příroda v tomto ohledu dobrý rádce, měla byste se řídit jejími pokyny.  

Svědčit vám budou především pastelové a spíše neutrální světlé tóny, snad jen mimo bílou, které byste se měla (spolu s černou) ideálně vyvarovat. 

Z výraznějších barev si můžete dovolit sytě žlutou nebo korálově červenou. Černou nahraďte námořnickou modří. 

Pokud milujete vzory, pak byste měla volit spíše ty menší a méně nápadné. V úvahu tedy přichází drobná kostka, tenký proužek či menší květinové vzory. (Pokud jste ale pořádný kus jarní ženy, můžete si dovolit vzor větší.) 

Doplňky byste měla vybírat také spíše menší. Ze šperků vám budou slušet perličky nebo růžové zlato. 

Líčení pro jarní typ

Pro jaro je velmi vhodné decentní líčení. Úplně byste se měla vyvarovat křiklavým očním stínům, výraznému konturování a přehnaně zabarveným tvářenkám. 

Naopak byste měla podtrhnout svou přirozenou krásu tím, že na tváře aplikujete méně pigmentovanou pudrově růžovou tvářenku (případně odstín v broskvových tónech).  

Při výběru očních stínů byste měla opět vycházet z barev, které jsou během jara k vidění v přírodě. Přístupná je světle zelená, světle růžová, ne příliš výrazná zlatá, světle modrá či neutrálně hnědá a béžová. 

Úplně zapomenout byste měla na černě orámované oči a příliš výrazné rtěnky. (Budou vám slušet spíše nude odstíny rtěnek.) Pokud chcete nosit rudé rty, pak si dejte dostatečný čas na to, abyste v obchodě vyzkoušela co nejvíce vzorků a vybrala si ten, který bude přirozeně ladit s vaším zjevem. (Obvykle to bývá korálová.) 

Řasenku pak volte spíše hnědou, která (stejně jako v případě hnědých a šedých linek) nebude vůči tváři příliš tvrdá. 

Jste jarní typ? Dejte nám vědět do komentářů. 

 

Zdroj obrázků: Pexels.com, Pinterest.com

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 30. 4. 2021

nosím to, v čem je mi dobře

Odpovědět
sipeji
sipeji 30. 4. 2021

Já pořádně nevím jaký jsem typ.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 29. 4. 2021

jarní typ asi nebudu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.