Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 2. 2020
Líbí se mi

Banánovou slupku nevyhazujte, použijete ji na bělení zubů i leštění šperků

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 2. 2020
Líbí se mi
Banánovou slupku nevyhazujte, použijete ji na bělení zubů i leštění šperků

Banánovou slupku nevyhazujte, použijete ji na bělení zubů i leštění šperků

Banány patří k nejoblíbenějším druhům exotického ovoce – skvěle chutnají a navíc našemu tělu poskytují řadu důležitých živin. Ovšem to samozřejmě mluvíme o dužnině, jež zůstane, když banán oloupeme. Co ale slupka? I když se k jídlu příliš nehodí, nevyhazujte ji! Využijete ji při spoustě příležitostí.

K čemu všemu se vám banánová slupka může hodit a proč je škoda ji vyhazovat?

Zoubky jako perličky

Bělení zubů je v rukou profesionálů bezpečnou, ale přece jen drahou záležitostí. A nejrůznější domácí postupy mohou sice ušetřit peníze, ale u některých hrozí, že poškodí zubní sklovinu. Hledáte kompromis? Ano, je jím banánová slupka. Nejméně po dobu dvou týdnů její vnitřní stranou přejíždějte každý den zuby (nezapomeňte pak ústa pečlivě vypláchnout, aby na zubech nezůstávala sladká dužnina). Výsledky by se měly dostavit po uplynutí této doby.

Zažívání jako hodinky

Jsou témata, o kterých se příliš nemluví, ale která nejsou o nic méně důležitá než ta zmiňovaná snad v každém druhém článku. Jedním z nich je i pravidelné zažívání, respektive vyprazdňování. Zácpa může způsobovat řadu nepříjemných zdravotních potíží, a tak je dobré jí předcházet. Jednou z nejúčinnějších prevencí je dostatečný příjem vlákniny. A i když v banánové dužnině je jí také docela dost, v porovnání se slupkou prohrává. Většina lidí těžko zvládne spořádat banán i se slupkou (ostatně vzhledem k chemickému postřiku banánů to není dobrý nápad), a tak se doporučuje vnitřní stranu slupky alespoň co nejvíce „vydlabat“. Dřeň můžete přidat třeba do smoothie (i tak raději volte banány v bio kvalitě).

Pomoc, to svědí

Jistě, sezóna komárů, ovádů či jiného hmyzu, který si na nás tak rád pochutnává, je zatím v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom měli tišivé účinky banánové slupky na nejrůznější štípance ignorovat. Stačí je vnitřní stranou slupky jemně třít a úleva se dostaví během chvilky. Obdobně slupka působí i na vyrážky způsobené kontaktem s některými dráždivými rostlinami.

Od prstýnků po lodičky

Abychom nejmenovali pouze zdravotní výhody banánové slupky, zmíníme také její roli v úklidu, respektive leštění nejrůznějších předmětů. Banánovou slupkou totiž můžete navrátit lest stříbrným šperkům, lakovaným botám i koženým kabelkám či polobotkám. Stačí daný předmět přejet několikrát vnitřní stranou slupky a poté vyleštit suchým měkkým hadříkem.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 18. 4. 2020

aj na tvar a ruky hebka pokozka

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 2. 2020

zajímavé, leštit banánovou slupkou stříbro by mě nenapadlo

Odpovědět
Atevy
Atevy 4. 2. 2020

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 4. 2. 2020

Tento clanek uz internetem koloval tolikrat, akorat tech pesticidu, takze na zuby urcite ne, na boty ok nebo je vyborna bananova voda jako hnojivo pro kytky. Ale pro sebe ji aplikovat nebudu pesticidy jsou i pres slupku.

Odpovědět
sipeji
sipeji 4. 2. 2020

velmi zajímavé, vyzkouším zuby i šperky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 352
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.