Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 5. 2020
Líbí se mi

Podceňovaný anýz srovná trávení i krevní tlak

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 5. 2020
Líbí se mi
Podceňovaný anýz srovná trávení i krevní tlak

Podceňovaný anýz srovná trávení i krevní tlak

Máte potíže s trávením, vysokým krevním tlakem, kily navíc nebo záněty? V tom případě do svého jídelníčku zakomponujte anýz. Ten je lékem na všechny tyto neduhy! Navíc hodí záchranné lano i při premenstruačním syndromu.

Anýz rozhodně není žádným gastronomickým nováčkem. Toto koření původem z Egypta se podle některých historických pramenů používalo již 1500 let před n. l. Svého času na něj nedal dopustit ani starověký lékař Hippokrates, který ho vnímal jako spolehlivý lék proti kašli. Když už jsme u toho, i moderní věda na léčivé benefity anýzu často poukazuje. Jaké má ingredience, jež se přidává do sladkého pečiva, omáček, rybích pokrmů a zeleninových jídel, schopnosti?

Trávení, co šlape jako po drátkách

Věřte nebo ne, typicky vonící přísada je spolehlivým lékem na břišní lapálie všeho druhu. Působí totiž příznivě na trávicí soustavu i žaludek, přičemž díky přítomnosti vlákniny podporuje peristaltiku střev i metabolické funkce. Zároveň zatne tipec plynatosti a nastoluje bakteriální rovnováhu ve střevech. To mimo jiné vede i k lepší obranyschopnosti, což se hodí za všech okolností.

Regulace krevního tlaku. Ta přijde vhod

Anýzu rozhodně nelze odepřít ani to, že v sobě ukrývá neskromné množství draslíku. Tento minerál si odborníci na základě četných studií s průkaznými daty spojují s regulací krevního tlaku i nižším rizikem kardiovaskulárních chorob. Sluší se dodat, že draslík rovněž tlumí účinky nadměrné konzumace soli, zatímco zabraňuje poškození krevních cév.

První pomoc pro ženy

Surovina charakteristického tvaru obsahuje i látky, které si lékaři dávají do souvislosti s normalizací rozbouřených hormonů. K čemu je to dobré? Tím, že složení uvedeného zázraku upravuje poměr mezi estrogeny, progesteronem a kortizolem, prokazatelně mírní všechny otravné příznaky premenstruačního syndromu. A to včetně podrážděnosti, přecitlivělosti, bolesti prsou a únavy! Není tohle vítaná informace?

Stopka zánětům, ze kterých nic dobrého nekouká

Pokud trpíte chronickým zánětem a obáváte se, že stálý příjem chemických léků zničí vaše zdraví, je pravidelná konzumace anýzu správnou volbou. Je všeobecně známo, že vykazuje protizánětlivé vlastnosti, tudíž může být součástí nejedné ozdravné kúry. Nelze opomenout, že zároveň pomáhá na nespavost, ulevuje od příznaků astmatu a usnadňuje hubnutí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

bezva

Odpovědět
lemur
lemur 28. 5. 2020

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 059
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.