Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 2. 2020
Líbí se mi

Aby vám kůže nebyla velká. Jak zhubnout bez ztráty elasticity pokožky?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 2. 2020
Líbí se mi
Aby vám kůže nebyla velká. Jak zhubnout bez ztráty elasticity pokožky?

Aby vám kůže nebyla velká. Jak zhubnout bez ztráty elasticity pokožky?

Hubnutí je otázka, kterou řešil alespoň jednou za život téměř každý člověk. Stačí chvíle hledání na internetu a dozvíte se, jak zhubnout rychle, efektivně, na kterou dietu nedá dopustit vaše oblíbená hvězda a jaké pilulky zaručeně udělají práci za vás. Jako motivace je součástí článku také fotka s porovnáním před a po zhubnutí. I vy už se těšíte na nové tělo a jdete rychle kupovat plavky. Co by se mohlo stát špatného, kromě toho, že vám bude velké oblečení? A co když vám bude velká vaše vlastní kůže?

Hubněte pomalu

Jen málokdo si uvědomuje, že příliš rychlý úbytek hmotnosti je pro lidské tělo obrovský stres. Právě ten způsobuje nadměrné vyplavování hormonu kortizolu, který snižuje tvorbu elastinu a kolagenu. Výsledek? Strie a povislá kůže. Odborníci uvádí, že ideální je hubnout o 2 - 5 % tělesné hmotnosti za měsíc, aby mělo tělo dostatek času se s úbytkem vyrovnat.

Pečujte a masírujte

Hydratovat a opečovávat pokožku je důležité nejen v době hubnutí. Dostatečná hydratace a “promazání” jí pomůže lépe se přizpůsobit novým mírám a zachovat si pružnost. Skvělým pomocníkem je také peeling, například scrub se solí z Mrtvého moře od Sabon, který rozproudí krevní oběh, odstraní odumřelé buňky a pomůže buňkám se rychleji regenerovat.

Scrub se solí z Mrtvého moře, Sabon, 690 Kč

Hlídejte nejen kalorie

Spoustu vitamínů pomáhá k zlepšení kvality pokožky, proto se při tvorbě nového jídelníčku zaměřte nejen na počet kalorií, ale také na vitamíny a minerály, které chcete doplňovat. Vitamín C pomáhá regeneraci těla a podporuje tvorbu kolagenu, který kůže potřebuje k udržení elasticity. Skupina vitamínů B je velmi důležitá pro pleť a vlasy, proto se rozhodně vyplatí je zařadit do jídelníčku. Doplňky stravy obsahující kolagen budou při hubnutí vašimi nejlepšími přáteli. Kolagen vám pomůže nejen s pružností pokožky na těle, ale zlepší také kvalitu vašich kloubů, nehtů, vlasů a pomáhá i s redukcí vrásek.

Foto: Shutterstock, Sabon

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

poučné

Odpovědět
lemur
lemur 2. 3. 2020

Super.

Odpovědět
beata0063
beata0063 1. 3. 2020

fajn info

Odpovědět
konatovka
konatovka 29. 2. 2020

Teď už si léta hlídám svojí váhu, ze zdravé stravy neustoupím, mám i doplňky stravy a hydrataci pokožky považuji za velmi nutné, protože ve svém pokročilém věku již toto nutně potřebuji.

Odpovědět
potkanek
potkanek 28. 2. 2020

pečuji, masíruji ale roky jsou vidět

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 655
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.