Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 5. 2019
Líbí se mi

6 cviků, se kterými posílíte pánevní dno a zlepšíte svůj sexuální život

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 5. 2019
Líbí se mi
6 cviků, se kterými posílíte pánevní dno a zlepšíte svůj sexuální život

6 cviků, se kterými posílíte pánevní dno a zlepšíte svůj sexuální život

Cvičení pánevního dna patří mezi nejpopulárnější techniku, nejen jak se vyhnout inkontinenci, ale také jak zintenzivnit prožitky ze sexu. Víte jaké další cviky jsou v tomto směru účinné? 

1. Začněte od základů. Posilujte svaly pánevního dna

Pravidelné a technicky správně provedené cviky na posílení svalů pánevního dna jsou jedny z nejúčinnějších, co se týká řešení problémů s únikem moči, ale i se zlepšením sexuálním prožitků. Hlavní trenérka Mgr. Kateřina Hollerová z fitness centra pro ženy Contours vysvětluje, jak tuto skupinu svalů bezchybně posilovat: „Lehněte si na zem na záda a pokrčte nohy. Nejlépe svaly pánevního dna zapojíte tak, že si představíte, že se vám chce na malou, ale vy se snažíte to udržet. Zároveň ale nesmíte zapojit vnější svaly, které často chybně přebírají práci – jde hlavně o břišní svaly, hýždě a stehna. Sama si sáhněte, zda máte tyto svaly povolené, když držíte pánevní dno. Dokud to nepůjde, nepouštějte se do dalších postupů.

 

Jakmile získáte praxi, můžete cvičení provádět nejen vleže, ale klidně i vestoje či vsedě. Vsedě na židli si dejte nohy na šířku boků, mějte rovná, vzpřímená záda a dlaně položené na stehnech. S výdechem zatlačte dlaněmi proti kolenům, špičky nohou zvedněte, paty zůstanou v zemi a pocitově vtáhněte pochvu. S výdechem uvolněte. Opakujte minimálně 10krát každý den.

2. Cvičte plank a získáte nejen sexy bříško 

Plank neboli výdrž v prkně patří mezi oblíbený cvik na břišní svaly, respektive střed těla. Mimo to se u tohoto cviku posilují i svaly hlubokého stabilizačního systému, ale například i ramenní a stehenní svaly, či svaly spodní části zad, což jsou všechno svalové skupiny, které se při sexu intenzivně zapojují. Trenérka Katka popisuje, jak prkno provádět technicky správně: „Důležité je, abyste se při tomto cviku neprohýbala v zádech, hlava byla v prodloužení páteře, lokty jste umístila přímo pod ramena a zpevnila břicho i hýždě.“ 

3. Vyzkoušejte zázračný pánevní most

Skvělým cvikem, při kterém posílíte pánevní dno, je takzvaný pánevní most. Při něm ležíte na zádech a pokrčené nohy tisknete celou plochou chodidla k podložce. Pomalu zvedáte pánev a záda směrem nahoru až po lopatky. Výdrž v této pozici by měla být kolem půl minuty a poté se vrátíte do výchozího postavení. Pánevní most opakujte alespoň patnáctkrát.

4. Dřepujte pro kulatý zadeček a pevnost

Dřepy sice nejsou cvikem, který by posilovat přímo pánevní dno, přesto mohou povzbudit vaše libido. Dřepy dokážou rozproudit krev, která se rychleji dostane do genitálií. Kromě toho dřepy, výpady mrtvý tah či shyby dodají svalům tvar, sílu a pevnost, což je při sexuálních aktu velmi žádoucí. Dřepy můžete provádět v posilovně se zátěží v rámci svého tréninku, nebo klidně v pohodlí domova pouze s vlastní váhou. „Postavte se, nohy mějte rozkročené na šířku ramen, chodidla jsou na zemi – jako byste seděla na pomyslné židli. Pak si dřepněte. Čím nižší dřep, tím více zapojíte hýždě, a cvičení bude efektivnější. Zkuste 15–30krát opakovat,“ radí fitness trenérka Katka.

5. Zvětšete své bicepsy i sexuální apetit

Zvedání činek či obecně posilování se zátěží se stále hodně žen zbytečně obává. Podle Kateřiny Hollerové z fitness centra pro ženy Contours jsou tyto obavy naprosto zbytečné. Je prakticky nemožné, aby se při běžném posilování, byť s většími váhami, stala z ženy kulturistka. „Silový trénink je efektivní v pálení tuku, formování postavy a v neposlední řadě přispívá i ke zvýšení sexuálního apetitu. Proto se nebojte sáhnout v posilovně po jednoručkách a odcvičit pár cviků na biceps. Podle zvolené zátěže jednotlivé cviky  opakuje 10–15krát na každou ruku. Provádějte 3–4 série,“ radí Katka.

6. Začněte pravidelně běhat. Proč?

Důvodů, proč začít s během, je nespočet. Od získání zdravějšího a krásně vypadajícího  těla, pravidelného přísunu endorfinů a s ním spojeného pocitu štěstí, radosti a spokojenosti, až po získání fyzické vytrvalosti, která vám přijde při sexuálních hrách více než vhod. I když se může zdát, že spolu běh a sex nesouvisejí, opak je pravdou.

 

Jakmile si vybudujete fyzickou vytrvalost, budou vás partnerské aktivity mnohem více bavit a začnete i více experimentovat, protože prostě více vydržíte. Je však důležité, aby fyzickou vytrvalost trénovali oba partneři ve vztahu. Pokud si nepotrpíte na běh, zaměřte se na jinou aerobní aktivity (jízda na kole, kolečkové brusle).

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Fatima
Fatima 26. 5. 2019

Super tipy a super telo! Plank je bezkonkurenčný...

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 24. 5. 2019

Samé skvělé cviky

Odpovědět
k.eva
k.eva 23. 5. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 22. 5. 2019

Také cvičím cviky na bederní páteř.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 5. 2019

tento cvik znám už léta a dělám ho, nejen kvůli pánvi, ale i kvůli posílení bederní páteře...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 762
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.