Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

6+1 tip, jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky

Míša | ŽENA s.r.o.
Míša | ŽENA s.r.o.
Vloženo 1. 4. 2020
Líbí se mi
6+1 tip, jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky

6+1 tip, jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky

Nosíte brýle a zároveň se chráníte rouškou? Pak nejspíš řešíte i problém se zamlžování brýlí. Jak nepříjemnou situaci zvládnout radí Kristýna Štěbetáková, optometriska společnosti Alensa. Přinášíme šest plus jeden zaručených tipů, které pomohou zamlžení brýlí předcházet.

1. Důležité je vybrat si správnou roušku! 

Použijte roušku, která vám dobře sedí na nose a bude k nosu co nejlépe přiléhat. Nejlepší je rouška se všitým drátkem, který se dá vymodelovat podle tvaru nosu. Vydechnutý vzduch pak neuniká pod horním okrajem roušky a vaše brýle se tím pádem tolik nemlží. 

2. Roušku až k očím, brýle níže.

Roušku si dejte co nejblíže k očím a brýle položte níž na nos. Brýle se tak budou méně zamlžovat i špinit. Snažte se omezit sahání na brýle.

3. Použijte jar! 

Alespoň na začátku a konci dne si umyjte své brýle teplou jarovou vodou a osušte je hadříkem z mikrovlákna. Hadřík z mikrovlákna mějte stále po ruce. Zkusit můžete i speciální spreje proti zamlžování. Navíc, kdy jindy si vytvořit návyk na pravidelné čištění brýlí, než teď? 

4. Pokud nemáte po ruce jar, zkuste mýdlo.

Vaše brýle vyčistí a zároveň i z části vydezinfikuje klasické tuhé mýdlo. Naopak tekuté mýdlo vám život spíše znepříjemní.

5. Nejpraktičtejším řešením jsou jednodenní čočky.

Nejjednodušší způsob, jak se zamlžování zcela vyhnout, je vyzkoušet kontaktní čočky. V době zvýšeného výskytu virových onemocnění jsou nejhygieničtější variantou jednodenní čočky. Nezapomeňte si před jejich aplikací pečlivě umýt ruce.

6. Pořiďte si brýle s hydrofobní úpravou skel. Může i on-line bez návštěvy optiky.

Až si budete příště pořizovat brýle, pamatujte i na jejich povrchovou úpravu. Hydrofobní vrstva odpuzuje vodu, což znamená, že se brýle rychleji odmlží a neulpívá na nich ani další nečistota. Že za stávající situace nechcete nikam chodit? Nemusíte. Pokud máte po ruce předpis či brýlovou kartičku, dioptrické brýle si můžete pořídit i on-line s použitím virtuálního zrcadla. Za několik dní vám hotové brýle přijdou až domů. 

Bonusový tip redakce – pěna na holení!

Asi by vás to nenapadlo, ale od zamlžených brýlí vám může pomoci i pěna na holení. Naneste na brýle malé množství pěny a pomocí hadříku či papírového kapesníku brýle vyleštěte do sucha. Na brýlových sklech se tak vytvoří jemná ochranná vrstva, díky které se na nich už nebude pára srážet.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
pavlinka14
pavlinka14 5. 6. 2020

Paráda, díky za tipy! Sice už dnes není povinné nosit roušku na ulici, ale pracuji v obchodě s oblečením, tak jí mám stejně 8 hodin denně nasazenou. Mám brýle z https://www.hotovebryle.cz/ , které si s tím už od začátku dokáží poradit, ale tohle by mohlo pomoct

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 4. 2020

jo, je to problém

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 4. 2020

Odpovědět
beata0063
beata0063 2. 4. 2020

Áno už sa mi to stalo pár krát

Odpovědět
lemur
lemur 2. 4. 2020

Prima.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.