Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 12. 8. 2021
Líbí se mi

5 faktů, které změní způsob, jakým si myjete ruce

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 12. 8. 2021
Líbí se mi
5 faktů, které změní způsob, jakým si myjete ruce

5 faktů, které změní způsob, jakým si myjete ruce

„Umyli jsi si ruce?“ Tuto otázku jste svému synovi nebo dceři určitě položili za poslední rok nejméně tisíckrát. Podle odborníků by jste se ale svých ratolestí spíše měla ptát: „Umyli jste si ruce správně?“ Pravdou je, že jednoduchý úkon mytí rukou je jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit šíření nemocí jako je právě chřipka nebo coronavirus. Věděli jste, že rukama saháme třeba na obličej více jak 20x za hodinu? S tímto zvykem je pro mnohé z nás těžké přestat. Je tedy dobré si ruce chránit. Především pokud jsme v prostředí, kde se snadno můžeme infikovat. V práci, obchodu či MHD.

Co jste tedy o mytí rukou možná nevěděli? Jen čtěte dál…

1. 95% lidí si myje ruce špatně - jak to dělat správně?

Odborná studie zjistila, že 33% lidí nepoužívá při mytí rukou mýdlo a 10% lidí si ruce nemyje vůbec. Navíc jen 5% z nás si myje ruce dostatečně dlouho na to, aby zabilo zárodky bakterií. 

Doporučení:

Odborníci doporučují mýt si ruce mýdlem po dobu 20 sekund - to je doba, která je pro důkladnou očistu ideální. Mýdlo je potřeba napěnit na celých rukách, i mezi prsty a na hřbetu dlaní. 

Kdy si ruce vždy umýt?

- Před, během a po přípravě jídla

- Před jídlem

- Před a po péči o někoho, kdo je nemocný

- Před a po ošetření řezné rány

- Po použití toalety

- Po asistenci na toaletě dítěti, které použilo záchod 

- Po smrkání, kašlání nebo kýchání

- Po dotyku na zvíře, krmiva nebo zvířecího odpadu

- Po dotyku odpadků

2. Antibakteriální mýdla nejsou lepší než jiná

Když stojíme v drogerii a vybíráme mýdlo pro domácnost, můžeme být v pokušení sáhnout po antibakteriálním přípravku v naději, že vás jednodušeji udrží zdravé. Podle odborníků není ale antibakteriální mýdlo v prevenci nemocí účinnější než jakékoliv jiné.

Doporučení:

Vyberte si mýdlo, které vám bude vyhovovat svou vůní a složením. Některá mýdla mají tendenci ruce vysušovat, takže klidně můžete zvolit i hydratující péči s aloe vera nebo arganovým olejem. 

3. Vaše utěrka na nádobí se hemží bakteriemi

Kuchyňská utěrka je špinavější než na první pohled vypadá. Odborníci zjistili, že patogeny spojené s otravou jídlem jako je Staphylococcus adresu a E.Coli jsou u většiny domácností běžně k nalezení právě na kuchyňských utěrkách.  

Doporučení: 

K sušení rukou nepoužívejte kuchyňskou utěrku, ve které se bakterie jen zachycují. Místo toho použijte papírový ručník nebo nechte ruce volně uschnout na vzduchu. Papírové utěrky pak můžete zakoupit i ve formě recyklovaných materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

4. K mytí rukou není potřeba horká voda

Maminka vždy říkala „umyj si ruce mýdlem a horkou vodou“. Tato rada je ale podle odborníků naprosto zbytečná. Navzdory dlouhodobému názoru, že horká voda zbavuje choroboplodné zárodky, studená voda funguje stejně dobře. Nedávná studie zjistila, že studená voda vám k mytí rukou naprosto stačí za předpokladu, že použijete mýdlo, opláchnete a důkladně si osušíte ruce. 

Doporučení:

Vyberte si teplotu vody, jež vám bude příjemná a relaxační. Není nutné otáčet kohoutkem s horkou vodou na maximum, abyste zvýšili pravděpodobnost usmrcení bakterií. 

5. Dezinfekce na ruce je váš nejlepší pomocník

V průběhu dne je spousta situací, kdy je složité nebo nemožné umýt si ruce. Právě v těchto chvílích se stane dezinfekce vaším nejlepším spojencem. Vyberte si takovou, která neobsahuje toxické látky ani alkohol, nevysušuje pokožku a nejlépe ani nezatěžuje životní prostředí.

Doporučení:

MARKET ŽENY s.r.o. najdete dezinfekci Genox Profesional, jež je vysoce účinný dezinfekční prostředek s mimořádně širokým spektrem použití vůči bakteriím, virům, kvasinkám, plísním, řasám a sporám. Navíc odstraňuje i biofilm. Pořídit ji můžete ve větším balení, které je opatřeno praktickým rozprašovačem nebo v kapesním balení, které budete moci mít v průběhu dne vždy u sebe v kabelce.

DEZINFEKCE GENOX BEZ CHEMIE A VYSUŠOVÁNÍ RUKOU, MARKET ŽENY S.R.O., 249 KČ (ZVÝHODNĚNÁ CENA PŘES AMBASADORKU)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 12. 8. 2021

dezinfekci nepoužívám ani omylem

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.