Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 28. 6. 2018
Líbí se mi

3 letní tipy pro vaše oči! Pomůžou kontaktní čočky i sluneční brýle

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 28. 6. 2018
Líbí se mi
3 letní tipy pro vaše oči! Pomůžou kontaktní čočky i sluneční brýle

3 letní tipy pro vaše oči! Pomůžou kontaktní čočky i sluneční brýle

Dovolená klepe na dveře, a tak přemýšlíte, co si sbalit na cesty. Kosmetika a oblečení jsou samozřejmostí, ale jak myslíte na své oči? Zrakem vnímáte až 80 % informací a během volna si všechny vjemy chcete užít dvojnásob. Jenže co když nosíte brýle, které jsou v mnoha situacích nepraktické? Ideálním řešením jsou kontaktní čočky. Neuškodí si přibalit ani oční kapky na oči podrážděné sluníčkem nebo kvalitní sluneční brýle.

Jaké čočky si pořídit k moři nebo rybníku

Určitě se nechcete na dovolené omezovat dioptrickými brýlemi, které jsou nepraktické jak při sportu, tak například při plavání či slunění. Dobrou alternativou jsou kontaktní čočky. Jenže, které si vybrat? Sáhněte pro jistotu po jednodenních čočkách s UV filtrem, ten obsahuje např. značky TopVue Daily nebo 1 Day Acuvue Moist. UV filtr totiž nemají zdaleka všechny jednodenní čočky.

S kontaktními čočkami se v moři prakticky nemusíte omezovat, jedinou nepříjemností může být slaná voda a drobný písek, který se dostane zkrátka všude. Výjimečně může dojít i k situaci, kdy se drobounká zrníčka dostanou pod kontaktní čočku. V takových situací je menší problém vyndat a vyhodit jednodenní čočku než třeba dražší měsíční. „Při plavání a šnorchlování pak nezapomeňte na plavecké brýle, které oči i čočky ochrání. Podobná pravidla platí i když jdete třeba k rybníku, jezeru či na přehradu. Často je zde ještě nejvyšší počet očím škodlivých bakterií než v moři, proto je obezřetnost na místě,“ upozorňuje Kateřina Ziklová, specialistka společnosti Alensa, která se zaměřuje právě na prodej kontaktních čoček.

Nenechávejte pořízení slunečních brýlí až na dovolenou

Kontaktní čočky, i když s UV filtrem nejsou vždy samospasné. Zejména při opalování, když jste přímému slunci vystaveni i celý den, se bez slunečních brýlí neobejdete. S kontaktními čočkami se pak brýle ideálně kombinují, protože chráníte svůj zrak, a přitom dobře vidíte. Rozhodně není dobré spoléhat na to, že kvalitní a bezpečné sluneční brýle pořídíte v místě své letní dovolené. Oči máme pouze jedny, proto by rozhodující neměla být jen cena, ale především kvalita. Široký výběr prověřených slunečních brýlí, pro muže, ženy i děti, můžete zakoupit ve specializovaných e-shopech (např. Alensa) s pořizovací cenou od 229 korun, až po brýle těch nejvěhlasnějších značek za tisíce korun. Často jsou však levnější než v kamenných optikách.

I když se bojíte očních kapek, existuje řešení

Poslední věci, na kterou nezapomeňte, jsou oční kapky či sprej. I když pro ochranu svých očí uděláme maximum, několikadenní pobyt na ostrém slunci je může hodně podráždit, protože na takovou intenzitu nejsou zvyklé. Nejde o velkou investici, nejlevnější kapky jsou od 110 korun, ty nejdražší pak okolo 299 korun. A pokud namítáte, že máte problém si oči vykapat, pak si pořiďte oční sprey LAIM Moisture nebo Tears Again, který si jednoduše nastříkáte na víčka a on sám steče do očních kanálků.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Macina Nováková 25. 9. 2020

Já kontaktní čočky už párkrát zkoušela, ale musím se přiznat, že nikdy mi nevyhovovaly. Brýle jsou pro mě určitě lepší. Třeba teď mám takové lehké z https://www.hotovebryle.cz/ u kterých člověk ani neví, že je má na nose, což mi naprosto vyhovuje.

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 16. 6. 2020

Parádní tipy. Je pravda, že třeba u těch kontaktních čoček je výběr těch správných naprosto zásadní. Sama teď také vybírám nějaké nové a koukala jsem, že docela dobré tipy ohledně výběru mají třeba tady https://napovime.cz/navod/jak-vybrat-kontaktni-cocky/ Myslím, že by se to mohlo hodit i někomu jinému.

Odpovědět
Marsy
Marsy 28. 6. 2018

sluneční brýle mám neustále s sebou

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 6. 2018

v létě je třeba oči chránit, já bez slunečních brýlí nefunguji.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.