Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 11. 2017
Líbí se mi

Chci pomoct sobě a inspirovat ženy, které jsou na tom podobně. Říká Alica o svém projektu Můj (k)Rok

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 11. 2017
Líbí se mi
Chci pomoct sobě a inspirovat ženy, které jsou na tom podobně. Říká Alica o svém projektu Můj (k)Rok

Chci pomoct sobě a inspirovat ženy, které jsou na tom podobně. Říká Alica o svém projektu Můj (k)Rok

S touto silnou ženou, bojovnicí, úžasnou maminkou a kamarádkou jsem se seznámila v době, kdy jí nebylo dvakrát do zpěvu. Byla po těžké nemoci, vyčerpaná a unavená, a přesto dokázala šířit pozitivní energii. Myslím, že jejím zdrojem byl v té době vymodlený syn Adámek a milující manžel. 

Naše cesty se na dva roky rozdělily, ale po celou dobu jsme o sobě věděly. Navštěvovaly se, když to šlo. Já jsem si užívala mateřství v zeleném Irsku a Alica se mezitím vrátila k alternativní medicíně, která ji pomohla vyhrát boj s nádorovým onemocněním. 

Po mém návratu to byla právě ona, kdo mě nasměroval na ŽENY s.r.o. a tak se naše cesty spojily nejen na přátelské úrovni, ale i profesně. 

Náhoda tomu ale neříkáme 

Alica Anna Szabó je velice aktivní žena, a tak se rozhodla za podpory online magazínu Flowee zrealizovat projekt Můj (k)Rok. Je věnován všem ženám, jež si chtějí zlepšit a udržet fyzickou a psychickou kondici i po čtyřicítce. 

Co bylo tvou motivací pustit se do tohoto ročního, veřejně sledovaného projektu? Kde se zrodil nápad něco takového uskutečnit?

Vlastně mě k tomu dovedl manžel. Letos v listopadu jsem oslavila padesátiny a když se mě s předstihem ptal, jaký významnější dárek by mi udělal radost, zamyslela jsem se a zjistila, že naštěstí nic nového nepotřebuji. Přála bych si dál si aktivně užívat život, rodinu a být zdravá. A došlo mi, že to úplně samo nepůjde. Budu muset něco aktivně dělat, abych v dobré kondici mohla dalších mnoho let skotačit se synem, abych se sobě i manželovi líbila a cítila se spokojená. 

Takže cílem je, aby ses cítila dobře a měla dost energie do další padesátky?

Ano! (smích…) 

Dělám to pro sebe, ale chci také inspirovat všechny ženy ve středním věku. Chci jim ukázat jaké je mateřství po čtyřicítce, jak se poprat s hormonální nerovnováhou a přechodem, jak o sebe pečovat, co dělat s kariérou, žebříčkem hodnot, jak se dostat do dobré tělesnou i psychické kondice a udržet jí. Přitom nezanedbávat rodinu nebo práci.

Nejprve jsem dostala nabídku, napsat knihu o neplodnosti a alternativní medicíně, jelikož se těmito tématy přes 20 let zabývám. Návrh mne potěšil, zároveň mne trochu polekal. Nejsem zkušená autorka, a proto jsem navrhla začít blogem. Opět "náhoda" pomohla tomu, aby došlo k propojení s Flowee

Kdo tě tvým (k)Rokem povede?

Celý projekt bude probíhat pod taktovkou odborníků, z různých odvětví ať z oblasti lékařství, módy, sportu, výživy, atp. Tým sedmi statečných mi bude pomáhat dostat se tam, kam bych chtěla. Zároveň společně odhalíme odpovědi na často kladené otázky ve spojitosti s ženami po čtyřicítce.

Zásadní pro mě bylo, aby tito odborníci byli dostupní pro každého. Pokud tedy nějakou ženu inspirujeme natolik, že se na odborníka bude sama chtít obrátit, bude jí nabídnuta rozumná cena a objednací lhůta.

Pro koho je projekt určený?

Projekt je směřovaný na ženy po čtyřicítce. Důležité je ale dodat, že nechci, aby se z projektu stala celodenní náplň. Nepředpokládám, že ženy v tomto věku mají na starosti pouze samy sebe.

Moje podmínka byla, aby byl projekt dosažitelný pro každého! Pro maminky na mateřské, pracující ženy, manželky. Prostě pro všechny z nás, které se chceme dát do pořádku a zároveň normálně fungovat.

Budu vděčná všem čtenářkám za podněty, dotazy a připomínky. Nejvíc mne potěší, když se některé ke mně přidají, ať už ve všech disciplínách nebo jen některých, zkusí samy něco změnit a budou sdílet své zkušenosti. Vědomí, že nejsme samy dodává odvahu a motivuje! 

Myslím, že to je úžasný dárek, který sama sobě nakonec nadělíš a budu ti moc držet palce! 

ŽENY s.r.o. se rozhodly, že jednotlivé kroky a Aličiny proměny budou sdílet a maximálně podporovat. Proto jsme pro Vás připravily v rubrice Doporučujeme speciální podrubriku (k)Rok s Flowee, kde postupně najdete všechny články ohledně k(Roku) z online magazínu Flowee. 

 

Foto: archiv Alica Anna Szabo, Flowee

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
many
many 30. 1. 2018

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 29. 11. 2017

statečná paní Alice, ať se daří!!!

Odpovědět
Amanda
Amanda 29. 11. 2017

No vida

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 29. 11. 2017

Ke splnění každého snu stačí jen jediný (k)Rok. Ten první a zásadní!!!!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.