Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 19. 12. 2018
Líbí se mi

Vánoce u britské královské rodiny. Víte, kde probíhají a jaké zvyky její členové dodržují?

CathB
CathB
Vloženo 19. 12. 2018
Líbí se mi
Vánoce u britské královské rodiny. Víte, kde probíhají a jaké zvyky její členové dodržují?

Vánoce u britské královské rodiny. Víte, kde probíhají a jaké zvyky její členové dodržují?

Vánoce milují téměř všichni lidé na světě. Ne jinak je tomu i u britské královské rodiny. Pojďte se spolu s námi podívat na zvyky a tradice, které dodržují členové královského dvora. 

Královská rodina se o Štědrém dnu sejde v panství Sandringham House v Norfolku a společně slaví jedny z nejkrásnějších svátků celého roku.  

Jak vypadá královský Štědrý den?

Ráno se rodina společně vydá na ranní mši, která se tradičně slouží v kostele sv. Máří Magdalény v Sandringhamu. Součástí oslav je i rozesílání vánočních karet, na kterých jsou tradičně vyobrazeni členové královské rodiny. 

Oproti zvyklostem v Británii, kdy se dárky rozbalují až 25. prosince ráno si členové rodiny předávají dárky již 24. prosince podobně, jako je ve zvyku u nás. Ačkoliv při oslavě nechybí stromeček, celé předávání dárků je mnohem méně poetické. Členové rodiny položí všechny dárky na stoly a následně si je předávají během podávání čaje. 


Královský strom / Vánoce 2017 (Hrad Windsor)

Královna své dárky předává osobně. A to nejen členům rodiny, ale také vybraným členům domácnosti v Buckinghamském paláci a na hradě Windsor. 

Královské zvyklosti 

Královna při vánočních oslavách nezapomíná ani na své služebné. Ti od královny na znamení díků dostávají tradiční vánoční pudink, který je nedílnou součástí britské sváteční večeře. Nejčastěji v něm najdete brandy, rozinky, kandovaný zázvor, med, ořechy a několik druhů koření. Dohromady jich královna rozdá přibližně 1 500 ročně. 

Vánoční fotka: Princezna Diana se syny vs. vévodkyně Kate s rodinou. 

Královská rodina také pravidelně zajišťuje vánoční stromek pro Westminsterské opatství, katedrálu sv. Pavla a několik dalších kostelů a katedrál. 

Zajímavosti 

Princ Harry a William si během svátků rádi zahrají fotbal. Tato malá kratochvíle vyústila v pravidelně dodržovaný zvyk. 

 Na štědrovečerní večeři nechybí ani koktejly. Královna má nejraději koktejl, který v sobě kombinuje sladké francouzské červené víno spolu s ginem. 

 Pod královským stromečkem se čas od času objeví i nějaký žertovný dárek. 

 Večer po nadílce se členové rodiny nejčastěji sejdou v tanečním sále, kde společně sledují filmy a pohádky 

 Součástí každých Vánoc je projev královny, který je přenášen televizním vysíláním do jednotlivých domácností. Od roku 1932 byl projev přenášen rozhlasem. Nynější podobu mu vtiskla královna Alžběta v roce 1957. Tradičně se projev vysílá 25. prosince od 15 hodin. 

Další královské rodiny a jejich vánoční fotografie

 

Monacká kráslovská rodina (2016)

 

Španělská královská rodina (2016)

Holandská královská rodina (Příjezd Santy nebo-li Sinterklaase oslavují již začátkem prosince)

Norská královská rodina u stromečku

Líbí se vám zvyky britské královské rodiny? Dejte nám vědět do komentářů. A krásné Vánoce!


Zdroj obrázků: Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Rosemary Michael 8. 1. 2019

I am Serena Morgan From the United States. I was disgnosed of Breast cancer in 2012, and i have not been having things easy because of the severe pain.Hence, I was operated in Texas September 2012 and i thought all will be well afterwards. The pain still persisted, even when i was told by my doctor that the operation was successful. I was placed on several drugs and ran several test. Then, my doctor told me that he has something to tell me. He came down to my place and told me about the Tetrahydrocannabinol(THC) remedy for treatment of cancer and other related diseases. I was shocked at first ,because the source of this remedy is from cannabis leaves. But i was not bothered, because anything that will restore me was m most priority. So i agreed to use this remedy. But he further gave me details of who i will contact for this, and that happens to be Dr. Ahmed Mustafa who resides in Dubia. After making contact with Dr. Ahmed mustafa, he sent me his products with the instructions on how to use it. I spent 3-4 months using it and from the 2nd month of usage i was already feeling better, but i was told to continue using it until i finish the required quantity assigned for the treatment. Now am feeling better and i move fast and smartly, the pain is gone, all thanks to Dr. Ahmed and above all to God Almighty for using Dr Ahmed. Contact Dr. Ahmed Mustafa on cureforcancerinitiative@gmail.com, and turn your situation around.

Odpovědět
lemur
lemur 7. 1. 2019

Krásné fotky.

Odpovědět
hašlerka1
hašlerka1 2. 1. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 12. 2018

královská rodina jde mimo mě...

Odpovědět
vondr.v
vondr.v 20. 12. 2018

Fotečky mají moc krásné a zvyky jsou zajímavé.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 633
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.