Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 8. 6. 2021
Líbí se mi

Světové kritiky opěvují Kněžíkovou!

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 8. 6. 2021
Líbí se mi
Světové kritiky opěvují Kněžíkovou!

Světové kritiky opěvují Kněžíkovou!

Sopranistka Kateřina Kněžíková sklízí neuvěřitelné ovace na světovém operním festivalu v britském Glyndebourne. Kateřina zahajovala tento renomovaný operní festival s téměř devadesátiletou tradicí (od roku 1934) rolí Káti v Janáčkově Kátě Kabánové a světová kritika na Kateřinu pěje jen chválu. Je to úspěch, o kterém sní každá pěvkyně a který ani v její kariéře nemá obdoby. Mezitím, co u nás bohužel díky vládním opatřením zejí koncertní a divadelní pódia prázdnotou, Kateřině se ve světě podařilo nevídané!

Titulky renomovaných médií jako The Telegraph, Times nebo Guardian nešetří výrazy jako triumfální, omračující či vynikající. 

Jsem šťastná jako snad nikdy před tím. Pořád se na mě z různých koutů valí srdečné gratulace a slova uznání. Je to nádherný pocit být takto oceněn po tak náročné práci. Sluší se také poděkovat všem u nás v Čechách za podporu, které si nesmírně cením. Neuvěřitelné na tom všem je, že jsme se přes všechna hygienická opatření a přísná pravidla tady na festivalu dopracovali k premiéře a mohli jsem divákům ukázat naši několikatýdenní práci. Jako by se vše zase ubíralo tím správným směrem. Konečně jsem se nadechla a cítila tu energii, která mnou prostupuje. To, co se strhlo po premiéře bych se vší skromností nazvala výbuchem euforie na obou stranách. Z této zkušenosti budu žít ještě opravdu hodně dlouho,“ komentuje svůj počin nadšená operní pěvkyně Kateřina Kněžíková.

Kněžíková, která patří v současnosti k nejobsazovanějším českým operním pěvkyním, byla na Glyndebourne Festival Opera vybrána na základě konkurzu, jenž se uskutečnil již před dvěma lety. Slavný operní festival se koná na anglickém venkově ve východním Sussexu, a vyznačuje se luxusním zázemím, špičkovými produkcemi, které nešetří na rozpočtu, a dlouhou přestávkou na večeři.

Inscenaci Janáčkovy opery Káťa Kabánová diriguje věhlasný Robin Ticciati, kterého práci si Kateřina velmi pochvaluje. 

Ta dlouhá cesta, píle a práce se dnes zúročila a Katka se může těšit těm nejlepším recenzím.

Hudebně to bylo vskutku výborné. Mladá česká sopranistka Kateřina Kněžíková je v titulní roli Káti bezprostřední hrdinkou s neobyčejně sametovým měkkce znějícím hlasem.” Hlásá The Guardian,Její pianissima byla obzvláště vynikající. “ Objevilo se v The Times.  Z dalších citujme třeba Evening standard:Expresivní hlas Kněžíkové nám ukazuje celou škálu emocí, které Kata prožívá. Od nevinné smyslnosti až po posedlé provinilé utrpení. “ Hudební Bachtrack také chválou nešetří: „Kateřina Kněžíková podala v titulní roli mistrovský výkon. Počínajíc výhodou, že zpívá v mateřském jazyce – je dlouhodobou členkou Národního divadla v Praze – a k tomu vládne hlasem, který se leskne ve vysoké poloze a je proložen v celém rejstříku hebkou měkkostí. Ladně poletujíc po jevišti, její herectví je naprosto věrohodné; citově se pohybuje mezi zasněnou horoucností a upřímností, avšak předem odsouzenou snahou smířit se se svou denní realitou.“

Kateřina bude na festivalu vystupovat ještě měsíc, po té se vrátí do Čech, kde ji čeká další kariérní milník. Vydává totiž své první sólové album s názvem Phidylé. Repertoár sestavila z okouzlujících písní Bohuslava Martinů, Henriho Duparca, Maurice Ravela a Karola Szymanowského, které nahrála s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Roberta Jindry. 

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 8. 6. 2021

gratuluji..., i když paní neznám

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 6. 2021

gratulace k úspěchu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.