Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Sophia Loren. Z hubeného děvčátka bez budoucnosti vyrostla ikona ženství. Dnes slaví 84 narozeniny!

Líbí se mi
Sophia Loren. Z hubeného děvčátka bez budoucnosti vyrostla ikona ženství. Dnes slaví 84 narozeniny!

Sophia Loren. Z hubeného děvčátka bez budoucnosti vyrostla ikona ženství. Dnes slaví 84 narozeniny!

Myslím, že Sofii Loren dokáže nejvíc ocenit člověk, který alespoň trochu rozumí italsky. A vlastně i když nerozumíte, zkuste si pustit nějaký z jejích filmů v originále. Já to udělám hned dnes večer! 

Sophia se narodila se v Římě jako nemanželské dítě, díky čemuž byla terčem posměchu ostatních dětí. Navíc vyrůstala ve velmi chudých poměrech v rybářské vesnici a k herectví se dostala jen díky matce, která byla neúspěšnou herečkou a nenaplněné ambice si kompenzovala právě na dceři. Od malička ji hlásila na soutěže krásy a tak se Sophia dostala v 15 letech k první filmové příležitosti a krátce nato se seznámila s Carlem Pontim, který se později stal jejím učitelem, mecenášem a nakonec i manželem. 

Bez jakéhokoliv hereckého vzdělání dostávala role, o kterých ostatní herečky jen snily a dosáhla i na metu nejvyšší - na Oscara za film Horalka. Obdržela ho i za celoživotní herecké dílo. Dodnes je považována za jednu z nejkrásnějších žen a ještě v roce 2007 se stala tváří kalendáře Pirelli. Ve svých 84 letech vypadá stále elegantně a krásně. 

  

4 citáty o životě od Sofie Loren

Sex-appeal je z 50% to, co máte a z 50% to, co si lidé myslí, že máte.

A nejde jen o sex-appeal, jde o všechno ostatní - o talenty, cíle, život. Sebevědomí je alfou a omegou veškerého úspěchu. Je úplně jedno, jak talentovaný člověk je, jak moc se snaží - pokud nemá sebevědomí, nedotáhne to nikam. I přesto, že Sophia vstupovala do života ve značně nevýhodné pozici, jako nemanželské dítě v chudinské čtvrti, věřila si a uměla se prodat. To nakonec rozhodlo o jejím životě. 

Pramen mládí existuje! Nalézá se v tvé mysli, v tvém nadání, v tvůrčím přístupu ke světu a v lásce k blízkým lidem. Naučíš-li se čerpat z tohoto zdroje, zvítězíš nad věkem.

Všichni v sobě máme zdroj energie. Něco, co nás rozzáří a naplňuje energií. Může to být práce, kterou milujeme, koníček, nebo třeba neústála zvídavost a chuť pouštět se do nových věcí a zkoušet nové cesty. A když přijdeme na to, co je naším zdrojem, máme vyhráno!

Krása vychází ze srdce. Teprve osobnost a šarm činí ženu přitažlivou.

Protože to, jaké jsme, je na nás skutečně vidět. Je nám to vidět na očích i na úsměvu - jaké knihy jsme četly, jaký život žijeme, čemu věnujeme svou pozornost a jak a o čem přemýšlíme. 

Chyby jsou cena, kterou musíte zaplatit za plně prožitý život. 

Protože kdo nechyboval, jako by nikdy pořádně nežil. A chyby můžou dláždit cestu k pochopení, k poučení a hlavně k tomu, abychom je už znovu nedělaly.

 

Narození: 20. 9. 1934, Řím, Itálie

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
k.eva
k.eva 20. 9. 2018

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 9. 2018

Krásná žena, vždy jsem ji obdivovala

Odpovědět
hašlerka1
hašlerka1 20. 9. 2018

Byla krásná.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.