Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 17. 5. 2019
Líbí se mi

Čarodějka z Eastwicku, Cher slaví narozeniny. I po sedmdesátce stále koncertuje a netají se nepřátelstvím s Madonnou

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 17. 5. 2019
Líbí se mi
Čarodějka z Eastwicku, Cher slaví narozeniny. I po sedmdesátce stále koncertuje a netají se nepřátelstvím s Madonnou

Čarodějka z Eastwicku, Cher slaví narozeniny. I po sedmdesátce stále koncertuje a netají se nepřátelstvím s Madonnou

Živoucí legenda, zpěvačka s nejhlubším hlasem a hlavně extravagantní ďáblova přítelkyně… to vše se opravdu o Cher říká už mnoho let. Příčinou není jen její vzhled, který se během let moc nemění, i když se připisuje šikovným rukám plastických chirurgů, jde hlavně o životní energii, která jí neubývá. Na druhou stranu Cher umí být taky pěkná diva, která navíc nemá problém velmi hlasitě kritizovat ostatní.

Dětství

Narodila se jako Cherilyn Sarkasian a už jako malá hrála komparz v televizních pořadech. Dětství ale nebylo bezstarostné. Matka, příležitostná herečka, se snažila protlouci, jak mohla a otec malé Cher, alkoholik a gambler jí to rozhodně neulehčoval. Nakonec ale po dvou dalších pokusech konečně našla muže, který se o ni nejen postaral, ale také malou Cherilyn adoptoval.  

Ve škole to také neměla lehké. Všichni se jí smáli, že je hloupá. Až dospělosti se přišlo na to, že trpí vzácnou formou dyslexie. Ale to jí nebránilo, aby snila o kariéře velké herečky. Její exotický vzhled totiž každého okamžitě upoutal. Určitě za to mohly geny z matčiny strany, které byly francouzskoindické. 

Začátky

Cherylin se mezitím z komparzních rolí přesunula ke zpěvu a začala zpívat sbory známým zpěvákům. Její hlas se objevuje na mnoha hitech té doby. V osmnácti letech poznala hudebníka a producenta Sonnyho Bona, se kterým vytvořila duo Sonny and Cher. Po pomalém startu přišel velký úspěch a jejich vzájemné přátelství přerostlo ve vztah zakončený manželstvím. Cher byla z dvojice vždy ta výraznější a její unikátní a naprosto rozpoznatelný hlas mezi všema zpěvačkami ji katapultoval mezi superstar. Po rozvodu se Sonnym se logicky vydala na sólovou dráhu. 

Filmové role

Významné role na sebe také nenechaly dlouho čekat, a tak si Cher během koncertování odskočila natočit filmy Maska, Pod vlivem úplňku, Čarodějky z Eastwicku, Mořské panny, či Silkwoodová, kde hrála po boku Meryl Streep. Nedávno se objevila ve filmu Varieté a dokonce i v pokračování muzikálu Mamma mia.

Cher několikrát oznámila konec kariéry, ale fanoušci ji prostě zbožňují, a tak to nikdy dlouho nevydrží. Dokonce se teď opět vydala na krátké turné. Na Broadwayi nedávno uvedli životopisný muzikál Cher, na jehož přípravy sama dohlížela. Občas si odskočí do Las Vegas, kde má sérii vystoupeních v jednom z nejprestižnějších hotelů. Na 73 let to rozhodně není špatné! 

Co možná o Cher nevíte: 

  • Byla dvakrát vdaná. Svého druhého manžela si brala jen 4 dny po rozvodu s tím prvním.
  • 9 dní po svatbě s druhým mužem podala Cher žádost o rozvod kvůli jeho nadměrnému pití a konzumaci drog. Ale nakonec se dohodli na pokračování. Vypadá to, že ale devítka je pro jejich vztah klíčová – po devíti letech se rozvedli opravdu.
  • S prvním manželem měla dceru Chastity, která v dospělosti změnila pohlaví. Nyní z ní je muž jménem Chaz.
  • Cher se opravdu nemusí s Madonnou. Jejich nepřátelství je veřejná záležitost a s příchodem sociálních sítí se tím baví celý svět. Kromě toho, že o Madonně Cher tvrdí, jak je velmi kreativní ale bohužel chudák holka bez talentu, minulý rok oznámila na síti, že Madonniny narozky oslavila kolonoskopií.
  • Cher je známá svou láskou k parukám, a tak má nejen doma ale i na turné vyhrazený celý pokoj jen pro ně. 
  • Jakou malou ji matka na pár týdnů odložila do sirotčince. Musela jako samoživitelka odjet vydělat nějaké peníze. Nikdy si to neodpustila a pro obě to byla příšerná životní zkušenost.
  • Říká se o ní, že tančila s ďáblem a on jí za to dal dar nesmrtelnosti
  • Způsobila celosvětový skandál, když MTV uvedlo premiéru jejího videoklipu k písni If I could turn back time. Byla v něm nahá. Na sobě měla jen overal z černé průhledné síťoviny a choulostivé partie měla překryté slabým proužkem látky. Klip se odehrává na válečné lodi, fanoušky jsou tam námořníci, kteří se chvílemi chovají jak utržení ze řetězu. Díky skandálu a zákazu na MTV se z písně stal megahit a Cher prožívala neskutečný comeback.

Cher v těchto dnech slaví 73 narozeniny. Co byste jí popřály?

FOTO: cher.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tvořilka97
Tvořilka97 24. 5. 2019

Všechno nejlepší

Odpovědět
k.eva
k.eva 23. 5. 2019

Všechno nejlepší

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 20. 5. 2019

Všechno nejlepší přece. Má skvělý hlas.

Odpovědět
koudynka
koudynka 20. 5. 2019

Je skvělá...přeji vše nejlepší...

Odpovědět
lemur
lemur 20. 5. 2019

Přeji jí hodně zdraví a úspěchů.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 674
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.