Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Dělejte jen to, co vám říká srdce, radila princezna Diana

Líbí se mi
Dělejte jen to, co vám říká srdce, radila princezna Diana

Dělejte jen to, co vám říká srdce, radila princezna Diana

Byla to taková ta událost, která se vám vryje do paměti. Bylo mi osm a přesně si pamatuju, jak k babičce přiběhla sousedka a řekla jí, ať si zapne televizi - v ní běžel totální zmar, chaos, rozbité auto, emoce lidí, kteří pro ni truchlili. Dnes tomu rozumím o něco víc, odešla totiž neobyčejná žena, která si navzdory své křehkosti a zranitelnosti dokázala prosadit své. Narodila se 1. července 1961.

Narodila se do aristokratické rodiny jako třetí dcera v řadě, což navždy poznamenalo její vztah s otcem, který si přál syna. Navíc ve svých rodičích neměla příliš dobrý vzor, co se týče manželství. To bylo nešťastné a skončilo, když bylo Dianě 8 let. I když byla nešťastná, k oběma rodičům si nakonec vytvořila velmi vřelý vztah. V 19 letech potkala na pólu prince Charlese (který dříve chodil s její sestrou) a ten ji za půl roku požádal o ruku.

Citlivá Diana si vždycky představovala, že její manželský život bude ideální. Když tedy hned po svatbě zjistila, že ji její nový královský manžel podvádí, velmi špatně to nesla. Veškerý svůj další život pak zasvětila výchově synů a pomoci ostatním, s Charlesem se rozvedli a ona se rozhodla začít znovu. Ke smutku všech, kteří ji milovali, nový život netrval dlouho a skončil po nehodě v pařížském tunelu.

Citáty o životě od princezny Diany

Dělejte jen to, co vám radí srdce.

Byla plná silných emocí a často je nedokázala příliš korigovat, třeba když se vrhla těhotná ze schodů a chtěla skoncovat se životem. Její už tak dost velká citovost byla nalomena jak záletným manželem, tak životem na královském dvoře. Obtěžovali ji všudypřítomní fotografové (jednu dobu byla nejfotografovanějším člověkem na světě) i to, že se měla chovat tak, jak se jí řeklo. Přes to všechno byla vždycky nesmírně přirozená a to byl hlavní důvod toho, proč byla miláčkem davů a vzorem mas.

Pomáhat lidem, kteří to potřebují, je základem mého života. Je to něco jako osud.

Přehnaná citlivost, která ji na jedné straně táhla ke dnu, z ní na straně druhé dělala absolutně empatickou ženu schopnou komukoliv pomoci. Neváhala a vrhala se do záchranných misí - ať už šlo o děti, nemocné AIDS nebo staré lidi. Její fotka, jak sedí na posteli nemocného s AIDS a drží ho za ruku, obletěla svět. Princezně se tak přesně podařilo vyjádřit, že nemocných se nesmíme stranit.

Život není nic víc než cesta.

Věděla, že i přes rozpadlé manželství, šílené osobní stavy i zklamání zůstává život jen cestou, u které nikdy nevíme, kam nás zavede - z neštěstí se může stát ve vteřině štěstí a naopak.

Rodina je ta nejdůležitější věc na světě.

I přesto, že v dětství zažívala v rodině množství traumat a její manželství se odvíjelo od podobně tragického scénaře, stejně věřila, že rodina znamená nejvíc. A od doby, co se jí narodil první a posléze i druhý syn, dělala všechno proto, aby je vychovala nejlépe, jak jen dovedla. 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Eva K.
Eva K. 12. 8. 2019

Odpovědět
potkanek
potkanek 12. 8. 2019

měla jsem ji moc ráda přesto, že neměla snadný život

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 8. 2019

Z celé britské královské rodiny mi imponovala právě nejvíce princezna Diana. Nejen proto, že jsme se narodily jen 2 a půl měsíce od sebe, měly jsme děti ve stejném roce (1982). Ale proto, jaká byla, jak se chovala. Mám ji ráda dodnes a vzpomínám na ni s láskou.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 10. 8. 2019

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 10. 8. 2019

nikdy jsem nepochopila proč ji někteří lidi tak nekriticky zbožňovali , byla to ženská jako každá jiná - špatně se vdala , problémy jí vyvolaly anorexii , byla nevěrná .... tohle postihne spoustu žen a nepíše se o nich , pravda , ona se vdala za anglického následníka trůnu , tak byla víc vidět , ale to z ní svatou nedělá , smrt jsem jí v žádném případě nepřála , navíc ve chvíli kdy byla podle všeho konečně šťastná , ale takhle ji pořád opěvovat mi přijde divné , ti kdo její smrtí trpěli byli její synové bo máma byla prý byla úžasná , ale jinak ženská co si vzala chlapa o kterém věděla , že miluje jinou a od toho se odvíjel celý další život

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 134
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.