Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 23. 6. 2019
Líbí se mi

Oslavenkyně Petra Němcová – Pohádka, která trvala jen chvilku

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 23. 6. 2019
Líbí se mi
Oslavenkyně Petra Němcová –  Pohádka, která trvala jen chvilku

Oslavenkyně Petra Němcová – Pohádka, která trvala jen chvilku

Petra Němcová patří k ženám, které vzbuzují rozporuplné reakce. Jedni ji vyčítají, že už brzy po odstěhování z Čech zapomněla rodnou řeč, jiní, že se přetvařuje a některé závistivé kolegyně z branže jí vytýkají, že nepřizná plastické operace. Pro nás bude ale navždy hrdinkou, která přežila obrovskou přírodní katastrofu a životní ztrátu.

Její zářná modelingová kariéra začala výhrou v soutěži Elite model look. Pak se rozjela do Milána a odtud to byl jen krůček do celého světa, kde ozdobila stránky prestižních magazínů, přehlídky nejvýznamnějších návrhářů a televizní pořady. Vše zní jako pohádka až do 26. prosince roku 2004. 

Den D

To ráno nic nenasvědčovalo tomu, že se za pár minut totálně změní životy statisíců lidí. Turisté na thajském ostrově Phúket se pomalu trousili na snídani, někteří si dávali několik zdravotních temp v moři a celé místo se postupně probouzelo. Petra se se svým přítelem, fotografem Simonem Atleem právě vrátila z procházky po pláži a společně přemýšleli, jak stráví celý den. Petra si začala připravovat batoh na výlet, když si všimla, že moře bylo zvláštně neklidné, a tak nějak daleko od břehu. Za okamžik se ozval výkřik, a pak se za okny bungalovu objevila stěna z vody, která s ničivou intenzitou prolétla sklem a rozmetala vše, co jí stálo v cestě. Vlny s oběma házely a kdykoliv se jeden z nich objevil aspoň na vteřinu nad hladinou, volal na toho druhého. Petra se na chvilku ocitla na střeše hotelu, ale druhá vlna ji strhla zpět do vody. Nejdříve myslela, že zemře, pak ale vnitřní mechanismy přepnuly na přežití, a Petra se zachytla nejbližší palmy. Na ní se udržela v bolestech a napůl v bezvědomí víc než 8 hodin. 

Nejhorší zpráva 

Po záchraně následovala dlouhá rekonvalescence, protože Petra měla zlomenou pánev, poraněnou kyčel a četná vnitřní zranění. Lékaři se obávali, že nebude moci chodit. Petra ale zabojovala, a i přes obrovské bolesti rehabilitovala. Za pár měsíců byl opět na nohou. Z čeho se ale dodnes nedostala, je smrt její životní lásky. Simon se bohužel utopil.

Od té doby to vypadá, že se Petra nesměje už tak srdečně a šťastně jako dříve a ani nemívá štěstí na muže. 

Happy hearts 

Radost si tedy dělá svou charitativní nadací Happy Hearts, která pomáhá postiženým po ničivých katastrofách. Je to práce, která ji naplňuje. Z modelingu sice neodešla úplně, velmi si spolupráce vybírá, nicméně spíše se ráda staví do role kouče pro mladé a nadějné talenty.

Kromě toho se zamilovala do jógy, kterou velmi ráda každému doporučuje. Pravidelně na svém Instagramu ukazuje, jaké dělá pokroky a jak se díky cvičení cítí dobře.

Petře bychom k jejím narozeninám (24.6.) chtěly popřát velkou lásku, která by ji zase rozzářila oči, a také rodinu, po které touží.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Hkohoutice
Hkohoutice 7. 2. 2020

bylo to desive

Odpovědět
lemur
lemur 28. 6. 2019

Přeji Petře vše nejlepší, hlavně hodně zdraví a lásky.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 6. 2019

NA to neštěstí si dodnes pamatuji, byli tam přece také Davidovi, myslím, že i Gottovi, byla to hrůza....

Odpovědět
Jana7
Jana7 26. 6. 2019

to byla tenkrát obrovská tragedie

Odpovědět
avatar
Mikulas Babiak 25. 6. 2019

Petra je přesně to co chce každý Muž ????

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 435
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.