Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 5. 10. 2021
Líbí se mi

Znásilněná, chudá a neskutečně silná. Oprah Winfrey, dnes jedna z nejvlivnějších žen světa

CathB
CathB
Vloženo 5. 10. 2021
Líbí se mi
Znásilněná, chudá a neskutečně silná. Oprah Winfrey, dnes jedna z nejvlivnějších žen světa

Znásilněná, chudá a neskutečně silná. Oprah Winfrey, dnes jedna z nejvlivnějších žen světa

Než tato žena dosáhla svého úspěchu, přestála řadu těžkých životních zkoušek. Ve své talk show se jí vždy podaří ze svých hostů vytáhnout to podstatné a ani celebrity nejsou vůči jejím otázkám na tělo imunní. Jak to ta Oprah dělá?

Prostřednictvím svého tv pořadu The Oprah Winfrey Show od roku 1986 otevřela již mnoho tabu a podařilo se jí vyzpovídat neuvěřitelné množství celebrit, které se jí svěřují i s tím, co by si za jiných okolností nechali nejspíš jen pro sebe. 

Možná je to právě proto, že tato silná žena, která je považována za jednu z nejmocnějších žen dneška, neměla svoji cestu k úspěchu vůbec snadnou. I přesto v sobě našla dostatek síly a vůle, které jí pomohly dostat se tam, kde je dnes. 

Oprah jako oběť  

Při pohledu na tuto silnou ženu by patrně nikdo nehádal, že se jedná o oběť trestného činu. Její rodina byla velmi chudá a matka, která považovala péči o několik dětí za příliš náročnou, ji často posílala pryč z domova. Nejčastěji k babičce a k otci, který s nimi trvale nežil.

Když bylo Oprah 9 let, žila opět u své matky a začala být opakovaně sexuálně zneužívaná. Celý proces zneužívání započal její bratranec, který ji i její sestru hlídal v době, kdy byla její matka pryč. Sama dodává, že když ke zneužití došlo, bratranec jí za odměnu koupil zmrzlinu. Později byla Oprah zneužívána i od rodinného přítele a strýce. Své zážitky před svým okolím pečlivě tajila.

Toto sexuální obtěžování a znásilňování Oprah vydržela až do svých 14 let. Pak už toho však bylo příliš, Oprah v sobě našla sílu a rozhodla se domov své matky opustit.  

Brzké těhotenství a mrtvé dítě 

Ve 14 letech Oprah zjistila, že je těhotná. Kvůli dlouhodobému znásilňování a problémovému chování není jisté, kdo byl skutečným otcem dítěte. I přesto se jí však podařilo na svět přivést chlapečka, který však krátce po porodu zemřel. 

V tuto dobu byla mladá Oprah v péči svého otce. Ačkoliv se jednalo o strašnou událost, oba se shodli, že se jedná o její druhou životní šanci. Její otec ji po této události podpořil v dokončení studia. 

Nedávno, když Oprah o této události otevřeně promluvila, uvedla, že chlapce pojmenovala jménem Canaan. Nejde však o výběr jména, který by byl čistě náhodný. Toto jméno totiž v překladu znamená “nový život”. 

Po dramatických událostech ze svého dětství a po smrti svého miminka, se Oprah rozhodla, že zůstane doživotně bezdětná. 

Charitativní činnost 

Kvůli svým zkušenostem se Oprah rozhodla angažovat v problematice dětských práv. Jedním z hlavních témat, na které se zaměřuje je především zneužívání dětí. Také se rozhodla angažovat v problematice sexuálního násilí. Především proto, že se při ohlášení vlastního znásilnění setkala s laxním postojem státních úřadů. 

Zdroj obrázků: Pinterest.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 25. 10. 2021

Opravdu silná žena

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 10. 2021

Oprah je silná žena, co ta už toho dokázala, fanfím jí

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 6. 10. 2021

klobouk dolů před ní...

Odpovědět
sipeji
sipeji 6. 10. 2021

Velmi obdivuhodná žena.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.