Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Marilyn Monroe. Bylo jí pouhých 36 let, když zemřela na předávkování léky

Líbí se mi
Marilyn Monroe. Bylo jí pouhých 36 let, když zemřela na předávkování léky

Marilyn Monroe. Bylo jí pouhých 36 let, když zemřela na předávkování léky

Ikonickou fotku Marilyn Monroe, kterak stojí v rozevláté sukni nad větrákem, mám pověšenou nad kuchyňskou linkou. Proč? Prostě proto, že mi každý den připomíná, co znamená ryzí ženskost - nevyzpytatelnost, neuchopitelnost, křehkost a jemnost. 

Přitom všechno, co v životě dokázala, bylo překvapením. Nikdo od ní totiž nic nečekal. Otce nepoznala, matku zavřeli do blázince a malá Norma (takové bylo její skutečné jméno) vyrůstala v sirotčinci. V 16 letech se raději vdala, než aby musela v sirotčinci zůstávat a věnovala se práci v továrně na padáky. Právě tam ji potkal armádní fotograf David Connover, který je dodnes považován za jejího objevitele. Pak už to vzalo rychlý spád. Rozvedla se, začala se věnovat modelingu a filmu a takřka přes noc se stala blonďatou ikonou.

4 citáty o životě od Marilyn Monroe 

Strach je hloupý. Stejně jako litování minulosti. 

Protože strach jen ochromuje a ztěžuje – nic jiného neumí. A minulost je jen minulostí -  nedá se vrátit, změnit, nedá se s ní dělat vůbec nic. Přesně z toho důvodu nemá ani smysl se jí zabývat. Pokud věci nemůžeme změnit, je lepší se jimi netrápit.

Všichni bychom měli začít žít ještě předtím, než budeme příliš staří. 

Protože času máme mnohem méně, než myslíme. Marilyn zemřela v pouhých 36 letech. A i když byla v době své smrti nesmírně mladá, stoprocentně toho hodně prožila. To je nakonec věc, na které záleží úplně nejvíc. 

Jedna z nejlepších věcí, která se mi kdy stala je, že jsem ženou. A tak by to měly cítit všechny ženy. 

Přivádíme na svět další generace, máme neskutečně silnou intuici, dokážeme lépe spolupracovat a často "vidíme za roh". Pokud na své ženskosti ještě navíc vědomě pracujeme, můžeme dosáhnout prakticky čehokoliv, co si přejeme. A to stojí za to, nemyslíte?  

Marilyn věděla, že to, co se počítá, je výsledek. Právě kvůli němu se občas vyplatí nedržet se striktních pravidel, odlišit se od jiných, riskovat, vyhrávat a prohrávat. Mix utvořený porušováním pravidel a silnou osobností tvoří zajímavé výsledky a často právě i příběhy, které ani po letech nepřestávají inspirovat. 

 

Narození: 1. 6. 1926, úmrtí 5. 8. 1962 na předávkování uklidňujícími léky. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 432
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.