Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Když se budete řídit všemi pravidly, přijdete o všechnu zábavu, říkala krásná Katharine Hepburn

Líbí se mi
Když se budete řídit všemi pravidly, přijdete o všechnu zábavu, říkala krásná Katharine Hepburn

Když se budete řídit všemi pravidly, přijdete o všechnu zábavu, říkala krásná Katharine Hepburn

Katharine Hepburn se narodila jako druhé ze šesti dětí v Hartfordu v Connecticutu. Její matka se kromě učitelství, které ji živilo, zaměřovala na boj za ženská práva a možná i proto vyrostla z Catharine nezávislá žena, která ze všeho nejraději oblékala kalhoty. 

Pro hereckou kariéru neměla jako rázná rusovláska s hrubým hlasem zrovna nejlepší předpoklady, navíc byla prý extrémně tvrdohlavá, neústupná a arogantní. Přesto, nebo možná právě proto, na níc něco bylo. To něco z ní udělalo držitelku ctyř Oscarů, jednu z nejobsazovanějcích hereček doby a hlavně silnou ženu, která vždy došla tam, kam mířila. 

Citáty o životě od Katharine Hepburn

Když se budete řídit všemi pravidly, přijdete o všechnu zábavu.

Protože někdy musíme jít proti nastaveným dogmatům, abychom se posunuli někam dál a objevili něco nového. Katharine to věděla a bylo to na ní vidět - vyzařovala nezávislost, nekonvenčnost a svobodomyslnost. Role žen energických a odhodlaných dostávala nakonec právě proto, že taková sama byla.

Nevybíráte si, do koho se zamilujete. Na světě je tak málo lidí, které je možno milovat.

Katharine byla hrdá, samostatná, někdy hodně arogantní, odměřená, chladná. A hlavně neskutečně zamilovaná do muže, který se kvůli katolickému svazku nemohl rozvést. Spencera Tracyho potkala, když jí bylo 34 let a láska k němu ji - ani přes velké překážky jejich vztahu - nikdy nepustila. Dvojici si zahráli v několika filmech, ona mu ještě dvacet let po jeho smrti psala zamilované dopisy a mnozí pamětníci dodnes označují jejich poměr za lásku století.

Nikdy si nestěžuj a nikdy nic nevysvětluj. 

Stěžování je totiž absolutní ztráta času, stejně jako vysvětlování - nejdůležitější je totiž vždycky to, jestli jsme si věc obhájili sami před sebou. Na ničem jiném nezáleží. 

Nejsou žádné vavříny, jen nové výzvy. 

Nikdy neustrnula, protože věděla, že když chcete něčeho dosáhnout, musíte zůstat v pohybu. A je skoro jedno, jakým směrem - jednou jste nahoře, podruhé dole, ale to je život.

Zdroj fotografie: Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 23. 8. 2021

je to tak

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 8. 2021

tak, tak...měla pravdu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.