Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 14. 6. 2021
Líbí se mi

Ráno dělá den. Jaké rituály pomáhají v náladě, produktivitě a energii úspěšným ženám?

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 14. 6. 2021
Líbí se mi
Ráno dělá den. Jaké rituály pomáhají v náladě, produktivitě a energii úspěšným ženám?

Ráno dělá den. Jaké rituály pomáhají v náladě, produktivitě a energii úspěšným ženám?

Ráno dělá den. Neoddiskutovatelná pravda a závislá hlavně na vás. Pokud máte už od rána špatnou náladu, nic se nedaří a jste ve shonu, bude to určitě pokračovat až do večera. Možná by stálo za to, trochu pozměnit svůj ranní rituál, včetně toho, kdy si i po zazvonění budíku dáte ještě deset minutek zachumlaná do peřin k dobru. Kolikrát vám už ale chyběly? Pojďte se mrknout, jak to dělají slavné ženy a zkuste se inspirovat. 

Salma Hayek

Nerada vstává na budík, proto se snaží tělo na probuzení naprogramovat už když jde spát. Vždy, když uléhá, řekne si, v kolik se chce vzbudit další den. A to se vždy stane. Než vstane z postele 5 minut zhluboka dýchá a děkuje za to, co má, za zdraví své a své rodiny a pak teprve vstává. Když točí filmy, vstává o dvě hodiny dříve, než má odjíždět, aby stihla klidnou snídani a aspoň půl hodiny rychlé chůze na páse.

Anna Wintour

Každé ráno vstává okolo páté hodiny, aby už před šestou byla ve sportovním klubu, kde hraje hodinu tenis. Pak se vrací domů, převlékne se a vyráží do kanceláře. Už v autě projíždí svůj kalendář a dává si v hlavě dohromady to-do list. 

Kate Hudson

Blonďatá herečka známá z filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech tráví ráno krátkou ledovou meditací, která blahodárně působí nejen na duši ale i na pleť. Kate si připraví ledovou lázeň jen pro obličej, stojí před zrcadlem a zhluboka vydýchává veškerou negativitu a nadechuje zdraví a pozitivitu. Pak ponoří svůj obličej do vody plné kostek ledu a snaží se v ní vydržet, jak nejdéle to jde. Dále si obličej otře ručníkem a pro velký úspěch vše zopakuje ještě dvakrát. Tento rituál jí nezabere déle než 10 minut, ale pak jí už čekají jen příjemnější věci.

Jennifer Aniston

Své ráno začíná velkým hrnkem teplé vody s vymačkaným citronem. Popíjí ho se zavřenýma očima a představuje si, jak skvělý bude den. I nepříjemné chvíle, které ji čekají, se snaží vizualizovat tak, že vidí samu sebe s úsměvem. 

Lady GAGA

Na začátku své kariéry nebyla Lady GAGA (Stefani Germanotta) připravena na takový zájem médií, lživé články a opravdu nabitý program. Není tedy překvapením, že ji to přemohlo a ona začala hledat možnosti, jak najít v tom svém životním blázinci klidný záchytný bod. Pomohl jí s tím až její joga guru, který pro ni vymyslel jednoduché cvičení. Každé ráno před zrcadlem poděkuje své zdraví a život, který žije a připomene si, že její život není to, co se o ní píše. Zpěvačka také pracuje na nedostatku sebelásky, se kterým má dlouhodobě problém. Proto vždy vyjmenuje to, co má na sobě ráda a poděkuje za to.

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey jak otevře oči, ihned poděkuje za to, že se probudila (protože ne každý má to štěstí), dá si kávu nebo své oblíbené chai a vyrazí na krátkou procházku se svými psíky, pak dvacet minut medituje a ráno zakončí 50 minutami cvičení. 

Gwyneth Paltrow

Slavná herečka vstává každé ráno v 5 hodin, aby stihla v klidu vypít smoothie, kávu, pár minut klidného rozjímání, připravit dětem svačiny do školy, zabalit si tašku na cvičení a podle dalšího programu i oblečení na schůzky. Pak probudí děti, připraví jim snídani a probírají, co je čeká. Po jejich rozvozu do škol míří na cvičení a pak na schůzky. 

Možná si tato rána výrazně liší od vašich, ale i slavné ženy si musí přivstat, aby stihly péči o duši a tělo. Novým trendem je během a ihned po probuzení nekontrolovat e-maily a nepročítat, co je nového na sociálních sítích. Jde o to, věnovat se pár minut sobě, svým myšlenkám, plánům, přáním a vizualizacím.

Zkusíte to také?

Foto: Shutterstock

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 16. 6. 2021

Inspirativní

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 6. 2021

nejsem slavná žena, nicméně budíka k životu nepotřebuji léta jako Salma Hayek. Večer si řeknu, v kolik musím vstávat a ráno se probudím cca 5 minut před tím časem. I když již léta nechodím do práce, stále to funguje.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 6. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 453
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.