Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Janis Joplin vždy žila po svém, její energie inspiruje dodnes

Líbí se mi
Janis Joplin vždy žila po svém, její energie inspiruje dodnes

Janis Joplin vždy žila po svém, její energie inspiruje dodnes

Janis Joplin mě už v pubertě ohromila svou životní energií. Jistě, měla spoustu problémů, byla závislá na spoustě věcí a často si nevěděla rady. Ale ta energie, ta energie! To ohromné nadšení, na které si nejen její fanoušci vzpomenou pokaždé, když si pustí její písničku.

Narodila se v klidném městečku v Texasu, které obrátila vzhůru nohama, moc dlouho v něm nevydržela a ráda o něm říkávala, že „je dobré pro lidi, kteří se chtějí usadit a dělat si v klidu své věci“. Janis, která představovala přesný opak klasické mladé slečny tehdejší Ameriky, ale čekalo něco úplně jiného. Šla za svým snem a stala se zpěvačkou, jejíž písně nám dodnes dodávají energii a hlavně nám připomínají, že když si něco skutečně přejeme, může se to splnit.

Citáty o životě od Janis Joplin 

Nedělejte kompromisy. Vy jste všechno, co máte.

Tečka. Je fajn někomu vyjít vstříc, někomu pomoct, s někým žít – ale ohlížet se hlavně na sebe. Kompromisy sice fungují, nicméně nás často zbaví právě těch ostrých hran, které nás odlišují a dělají z nás to, co skutečně jsme. Právě proto jsou kompromisy něco, co bychom měli dávkovat opravdu opatrně, a vždycky vědět, že to neděláme jen tak, pro nic za nic.

Svůj dnešek můžete zničit tím, že se budete obávat o to, co přijde zítra. Není žádné včera ani žádné zítra, je jen dnes.

A je potřeba si to neustále připomínat. Vždyť kolikrát si člověk ani nevšimne, že utekl další týden. Natož aby se soustředil na plné prožití jednoho jediného dne, toho dnešního. A neutíkat k minulosti, nebát se budoucnosti a žít přítomností se zdá být zatím nejlepším řešením.

Vždycky jsem chtěla být umělkyně. Zatímco ostatní holky chtěly být letuškami, já malovala, četla a přemýšlela.

V životě se vždycky vyplatí naslouchat sám sobě. Všichni totiž v hloubi duše víme, co bychom měli dělat, ale nánosy i dobře míněných rad ostatních často přehluší náš vnitřní hlas. Jistě, být sám sebou a chovat se podle toho je většinou risk. Risk, který za to ale stojí.

Foto: Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 28. 2. 2020

Hezké čtení.

Odpovědět
beata0063
beata0063 27. 2. 2020

pekný článok

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 26. 2. 2020

Velká inspirace

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.