Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 20. 10. 2018
Líbí se mi

Hana Hegerová: Královna českého šansonu oslavila 87. narozeniny

CathB
CathB
Vloženo 20. 10. 2018
Líbí se mi
Hana Hegerová: Královna českého šansonu oslavila 87. narozeniny

Hana Hegerová: Královna českého šansonu oslavila 87. narozeniny

Jen málokdo by mohl přehlédnout ženu s velkým Ž, jakou Hana Hegerová bezesporu je. Její krása i talent si získaly mnoho příznivců u nás i v zahraničí. 

Hana Hegerová se narodila 20. října 1931 v Bratislavě. Její otec byl ředitelem banky a už od mala se věnovala baletu. Po střední škole se chtěla věnovat studiu ekonomie na Vysoké škole ekonomické, bohužel se její sen nesplnil. Hlavním důvodem pro zamítnutí její přihlášky byl (v té době) její nevhodný sociální původ. 

Místo toho byla nucena vzít práci v jedné z místních továren a věnovala se i přednášení studentům.  

Její tvrdá práce na sobě a svých schopnostech vyústila v to, že se v roce 1953 stala členkou Divadla Petra Jilemnického v Žilině 

Život na prknech, které znamenají svět 

Hana se nevěnovala pouze hraní v divadle. V roce 1954 získala roli ve filmu ,,Frona". Několik let pak působila v Bratislavě jako zpěvačka v Tatra revue a v roce 1961 začala vystupovat i v pražském divadle Rokoko. 

Že byla její kariéra hezky rozjetá dokládá i fakt, že mezi lety 1962 a 1966 pravidelně vystupovala v divadle Semafor, kde vystupovala v řadě hudebních představení.  

Mnoho jejích příznivců ji zná i z televizních obrazovek, kde pro diváky zazpívala známé písně jako ,,Zhasněte lampiony” nebo adaptaci písně ,,Milord, kterou původně nazpívala Edith Piaf. Velmi oblíbenou písní je i píseň ,,Levandulová”, na které spolupracovala společně s Petrem Hapkou 

Za svůj život nazpívala celou řadu svých, ale i převzatých šansonů, díky čemuž si ve světě vysloužila přezdívky ,,Piaf z Prahy” nebo ,,Velká dáma šansonu”. 

Ocenění její práce 

Během svého života Hana získala celou řadu významných ocenění. Je držitelkou francouzského Řádu umění a literatury, medaile Za zásluhy nebo Řádu Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy 

 

Zdroj obrázků: Pinterest.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Věra Zelenková 29. 10. 2018

přeji hodně zdravíčka

Odpovědět
Pálivka
Pálivka 28. 10. 2018

Jak ten čas letí. Vše nejlepší k narozeninám paní Hegerové, hlavně hodně zdraví do dalších let. je to úžasná žena.

Odpovědět
světlanna
světlanna 26. 10. 2018

úžasná žena plná neskutečné energie.!...tolik hravosti i procítěnosti v písních!...na jejich koncertech jsem měla tu čest být několikrát a vždy to byl nepopsatelný zážitek!...Hodně zdraví, štěstí a radosti, paní Hegerová!!!..

Odpovědět
konatovka
konatovka 24. 10. 2018

Byla jsem na jejím koncertě, ještě když vystupovala veřejně. Ten krásný kulturní zážitek budu mít navždy v paměti, kanuly mi slzy při jejím procítěném zpěvu jejich krásných šansonů. Z celého srdce jí přeji pevné zdraví, spoustu laskavých lidí kolem sebe, lásku a štěstí do dalších let.

Odpovědět
avatar
Marie Krejčíková 22. 10. 2018

Přeji Vám k narozeninám hodně štěstí a zdraví.Spokojenost hodně kvítí a dlouhé žití. Přeje Vám již 69-letá fanynka. Zdravím Vás.Měla jsem tu náhodnou možnost asi před 3 lety sedět vedle Vás v metru. Byla to pro mne čest sedět vedle Vás. Marie z Česká Lípy.

Odpovědět
Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o. 23. 10. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 354
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.