Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Myslím, že dokonalé štěstí může poznat člověk jen tehdy, když poznal největší bolest, říká Elizabeth Taylor

Líbí se mi
Myslím, že dokonalé štěstí může poznat člověk jen tehdy, když poznal největší bolest, říká Elizabeth Taylor

Myslím, že dokonalé štěstí může poznat člověk jen tehdy, když poznal největší bolest, říká Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor pro mě vždycky byla symbol toho, že nic není nemožné. K jejímu příběhu jsem se ráda vracela speciálně ve chvílích osobně/partnersko napjatých a říkala jsem si: jak to jen zvládla? Dodnes je pro mě její příběh absolutně nakopávací a inspirativní.

Herečkou se stala hlavně díky matce, která se sama herecké kariéry vzdala kvůli rodinnému životu. Elizabeth o herectví nikdy nestála, nicméně už v devíti letech se objevila v prvním filmu, zazářila a herectví ji pak provázelo celým životem, stejně jako muži. Byla celkem osmkrát vdaná za sedm mužů a celý její život byl protkán množstvím zdravotních problémů. I přes nestálou psychiku a nadměrné užívání léků se dožila úctyhodného věku, zřejmě díky své absolutně nezlomné vůli.

Čím se v životě řídila?

Žena vždy učiní, co muž chce, požaduje-li muž, co si ona přeje.

Ani jednomu z jejích sedmi mužů (Richarda Burtona si vzala dvakrát) se nepodařilo dotlačit jí do něčeho, co sama předtím nechtěla. "Opravdu jsem si myslela, že k manželství stačí bílá chalupka a nadýchaná zástěra," prohlásila o svém prvním manželství s dědicem hotelového impéria Nickem Hiltonem, které trvalo jen půl roku. Po něm se rychle oklepala, šla dál a nikdy se nikomu nepodrobila.

Časem litujeme všech hříchů, jichž jsme se dopustili, a těch několika, které jsme propásli.

A právě těch několika, kterým jsme nedaly šanci, většinou litujeme nejvíc. Naše slabosti a podlehnutí z nás totiž dělají to, co opravdu jsme. Dělají z nás skutečné ženy, které se nebojí chybovat a zase znovu a znovu zkoušet nové věci a vrhat se stále do nových a nových bitev, byť se třeba časem ukáže, že prohraných.

Myslím, že dokonalé štěstí může poznat člověk jen tehdy, když poznal největší bolest.

A že o tom něco věděla. Jako malá byla nucena dělat něco, co vůbec nechtěla. Celý život byla závislá na lécích, které začala brát už jako malá po tom, co při natáčení spadla z koně a poranila si páteř. Trpěla osteoporózou, mozek jí operovali kvůli nádoru. Zažila rozvodů, že by stačily aspoň na pět životů. Její třetí manžel Mike Todd zemřel rok po svatbě při letecké havárii a ona zůstala sama s ani ne roční dcerkou. Od sebevraždy ji podle slov jejích přátel dělil jen krůček. Zachránila ji jedna z jejích největších rolí ve filmu Kočka na rozpálené plechové střeše a nové manželství se svědkem Mika Todda z její předchozí svatby Eddiem Fischerem. Zkrátka ať se v jejím životě stalo cokoliv, vždycky šla dál. 

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 24. 9. 2021

Odpovědět
lemur
lemur 2. 7. 2021

Elizabeth Taylor jsem měla ráda. Pěkné citáty.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 6. 2021

moudrá to žena

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 456
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.