Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Elizabeth Taylor. Nejlepší kamarádka Michaela Jacksona, která byla osmkrát vdaná

Líbí se mi
Elizabeth Taylor. Nejlepší kamarádka Michaela Jacksona, která byla osmkrát vdaná

Elizabeth Taylor. Nejlepší kamarádka Michaela Jacksona, která byla osmkrát vdaná

Elizabeth Taylor pro mě vždycky byla symbol toho, že nic není nemožné. K jejímu příběhu jsem se ráda vracela speciálně ve chvílích osobně/partnersko napjatých a říkala jsem si: jak to jen zvládla? Dodnes je pro mě její příběh absolutně nakopávací a inspirativní.

Herečkou se stala hlavně díky matce, která se sama herecké kariéry vzdala kvůli rodinnému životu. Elizabeth o herectví nikdy nestála, nicméně už v devíti letech se objevila v prvním filmu, zazářila a herectví ji pak provázelo celým životem, stejně jako muži. Byla celkem osmkrát vdaná za sedm mužů a celý její život byl protkán množstvím zdravotních problémů. I přes nestálou psychiku a nadměrné užívání léků se dožila úctyhodného věku, zřejmě díky své absolutně nezlomné vůli.

Čím se v životě řídila?

Žena vždy učiní, co muž chce, požaduje-li muž, co si ona přeje.

Ani jednomu z jejích sedmi mužů (Richarda Burtona si vzala dvakrát) se nepodařilo dotlačit jí do něčeho, co sama předtím nechtěla. "Opravdu jsem si myslela, že k manželství stačí bílá chalupka a nadýchaná zástěra," prohlásila o svém prvním manželství s dědicem hotelového impéria Nickem Hiltonem, které trvalo jen půl roku. Po něm se rychle oklepala, šla dál a nikdy se nikomu nepodrobila.

Časem litujeme všech hříchů, jichž jsme se dopustili, a těch několika, které jsme propásli.

A právě těch několika, kterým jsme nedaly šanci, většinou litujeme nejvíc. Naše slabosti a podlehnutí z nás totiž dělají to, co opravdu jsme. Dělají z nás skutečné ženy, které se nebojí chybovat a zase znovu a znovu zkoušet nové věci a vrhat se stále do nových a nových bitev, byť se třeba časem ukáže, že prohraných.

Myslím, že dokonalé štěstí může poznat člověk jen tehdy, když poznal největší bolest.

A že o tom něco věděla. Jako malá byla nucena dělat něco, co vůbec nechtěla. Celý život byla závislá na lécích, které začala brát už jako malá po tom, co při natáčení spadla z koně a poranila si páteř. Trpěla osteoporózou, mozek jí operovali kvůli nádoru. Zažila rozvodů, že by stačily aspoň na pět životů. Její třetí manžel Mike Todd zemřel rok po svatbě při letecké havárii a ona zůstala sama s ani ne roční dcerkou. Od sebevraždy ji podle slov jejích přátel dělil jen krůček. Zachránila ji jedna z jejích největších rolí ve filmu Kočka na rozpálené plechové střeše a nové manželství se svědkem Mika Todda z její předchozí svatby Eddiem Fischerem. Zkrátka ať se v jejím životě stalo cokoliv, vždycky šla dál. 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Babina
Babina 3. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 28. 3. 2019

Kočka

Odpovědět
lemur
lemur 14. 3. 2019

Krásná a zajímavá žena.

Odpovědět
hašlerka1
hašlerka1 12. 3. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 3. 2019

datum vydání bude až za 4 měsíce????? Kristýna | Podnikavá žena vloženo 26. 6. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 217
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.