Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Žijeme jenom jednou. Tak by to měla být zábava, říkala Coco Chanel

Líbí se mi
Žijeme jenom jednou. Tak by to měla být zábava, říkala Coco Chanel

Žijeme jenom jednou. Tak by to měla být zábava, říkala Coco Chanel

Narodila se v roce 1883. Když jí bylo 12 let, skončila po smrti matky v sirotčinci. Později nastoupila do klášterní školy a začala šít. Ve dvaceti letech už byla vyhlášenou švadlenou a k tomu si přivydělávala jako zpěvačka v kabaretu. Ač bez původu a téměř bez vzdělání i financí, prosadila se ve světě módy a dostala se až na samý vrchol. Jak žila a čemu věřila?

Žijete jenom jednou. Tak by to měla být zábava.
Přesně to tvrdila žena, která prožila dětství v sirotčinci, mládí po kabaretech a často byla téměř bez franku. Jediný muž, kterého kdy milovala, si z pragmatických důvodů vzal jinou ženou, což musela chtě nechtě snášet, a když jednou jel od Coco domů, zemřel při autonehodě. Coco věděla, že životní zvraty a pády tak nějak souvisí s tím, jak plný život žijeme. A že je tím hodnotnější, čím víc prožijeme.

Je čas pro práci a pro lásku. Žádný jiný neexistuje.
Možná nemáte takové ambice jako ona, možná nejste taková workoholička, ale něco na tom bude. Čas je vzácný a na konci se vždycky ukáže, že utíká hrozně rychle a je omezený. Proto je dobré si rozmyslet, zda ho trávíte tak, jak chcete, děláte to, co chcete, a jste s tím, s kým chcete.

Žena, která si ostříhá vlasy, je připravená na to změnit celý svět.
Jistě, v 21. století už nikoho nepobouříte, když se ostříháte nakrátko, když si vezmete kalhoty, když volíte, když rozhodujete o svém životě nebo když řídíte auto. Možná ale změnou účesu rozbouříte něco v sobě a to už stojí za pokus.

Oblékejte se tak, jako by to bylo naposled.
Nebo jako byste měla potkat lásku svého života, zažít ten nejlepší den na světě, každého ohromit nebo získat práci snů. Je totiž úplně jedno, že jdete jen na nákup. Život si umí pohrát a je fajn být připravená. Na cokoliv. 

Pokud chcete být nenahraditelní, musíte být odlišní.
Nejdůležitější věc ze všech. Všechno už tu někdy bylo, buďte prostě svá. Nenamáhejte se tím, abyste někomu něco dokazovala. Najděte si své vlastní způsoby, své vlastní cesty, nebojte se změn a experimentů a poslouchejte hlavně sebe. Je to váš život, unikátní a plný možností, a tak s ním také nakládejte.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kvetinka123
Kvetinka123 7. 5. 2021

Coco měla svůj životní styl, přidávám tip na inspiraci, novinky a rady na téma životní styl, nakoukněte zde https://www.cerstvezpravy.cz/zivotni-styl/

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 7. 5. 2021

Moc pěkné

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 7. 5. 2021

hezké myšlenky

Odpovědět
lemur
lemur 7. 5. 2021

Pěkné.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 6. 5. 2021

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.