Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Oblékejte se tak, jako by to bylo naposledy, radila návrhářka Coco Chanel

Líbí se mi
Oblékejte se tak, jako by to bylo naposledy, radila návrhářka Coco Chanel

Oblékejte se tak, jako by to bylo naposledy, radila návrhářka Coco Chanel

Právě Coco spousty žen vděčí za to, že se mohou obléknout celé do černé a nikdo na ně někouká jako na černou můru. Inspirujte se i vy u ženy, která žila naplno, zažila vzlety i pády, nikdy nic nevzdala a naprosto zásadně ovlivnila šatník moderní ženy.

Narodila se v roce 1883. Když jí bylo 12 let, skončila po smrti matky v sirotčinci. Později nastoupila do klášterní školy a začala šít. Ve dvaceti letech už byla vyhlášenou švadlenou a k tomu si přivydělávala jako zpěvačka v kabaretu. Ač bez původu a téměř bez vzdělání i financí, prosadila se ve světě módy a dostala se až na samý vrchol. Jak žila a čemu věřila?

Žijete jenom jednou. Tak by to měla být zábava.
Přesně to tvrdila žena, která prožila dětství v sirotčinci, mládí po kabaretech a často byla téměř bez franku. Jediný muž, kterého kdy milovala, si z pragmatických důvodů vzal jinou ženou, což musela chtě nechtě snášet, a když jednou jel od Coco domů, zemřel při autonehodě. Coco věděla, že životní zvraty a pády tak nějak souvisí s tím, jak plný život žijeme. A že je tím hodnotnější, čím víc prožijeme.

Je čas pro práci a pro lásku. Žádný jiný neexistuje.
Možná nemáte takové ambice jako ona, možná nejste taková workoholička, ale něco na tom bude. Čas je vzácný a na konci se vždycky ukáže, že utíká hrozně rychle a je omezený. Proto je dobré si rozmyslet, zda ho trávíte tak, jak chcete, děláte to, co chcete, a jste s tím, s kým chcete.

Žena, která si ostříhá vlasy, je připravená na to změnit celý svět.
Jistě, v 21. století už nikoho nepobouříte, když se ostříháte nakrátko, když si vezmete kalhoty, když volíte, když rozhodujete o svém životě nebo když řídíte auto. Možná ale změnou účesu rozbouříte něco v sobě a to už stojí za pokus.

Oblékejte se tak, jako by to bylo naposled.
Nebo jako byste měla potkat lásku svého života, zažít ten nejlepší den na světě, každého ohromit nebo získat práci snů. Je totiž úplně jedno, že jdete jen na nákup. Život si umí pohrát a je fajn být připravená. Na cokoliv. 

Pokud chcete být nenahraditelní, musíte být odlišní.
Nejdůležitější věc ze všech. Všechno už tu někdy bylo, buďte prostě svá. Nenamáhejte se tím, abyste někomu něco dokazovala. Najděte si své vlastní způsoby, své vlastní cesty, nebojte se změn a experimentů a poslouchejte hlavně sebe. Je to váš život, unikátní a plný možností, a tak s ním také nakládejte.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 17. 5. 2020

videla som film o nej

Odpovědět
Amanda
Amanda 10. 8. 2019

Naposledy, takze do pyzama...

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 4. 8. 2019

Super článek

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 8. 2019

zajímavá žena

Odpovědět
lemur
lemur 4. 8. 2019

Pěkný článek.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 133
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.