Líbí se mi

Coco Chanel. Žena, která nám všem prošlapala cestu

Líbí se mi
Coco Chanel. Žena, která nám všem prošlapala cestu

Coco Chanel. Žena, která nám všem prošlapala cestu

Coco mě inspirovala už jako malou holku a právě jí vděčím za to, že když jdu celá v černém, nikdo na mě nekouká jako na černou můru. Inspirujte se i vy u ženy, která žila naplno, zažila vzlety i pády, nikdy nic nevzdala a naprosto zásadně ovlivnila šatník moderní ženy.

Narodila se v roce 1883. Když jí bylo 12 let, skončila po smrti matky v sirotčinci. Později nastoupila do klášterní školy a začala šít. Ve dvaceti letech už byla vyhlášenou švadlenou a k tomu si přivydělávala jako zpěvačka v kabaretu. Ač bez původu a téměř bez vzdělání i financí, prosadila se ve světě módy a dostala se až na samý vrchol. Jak žila a čemu věřila?

Žijete jenom jednou. Tak by to měla být zábava.
Přesně to tvrdila žena, která prožila dětství v sirotčinci, mládí po kabaretech  a často byla téměř bez franku.  Jediný muž, kterého kdy milovala, si z pragmatických důvodů vzal jinou ženou, což musela chtě nechtě snášet a když jednou jel od Coco domů, zemřel při autonehodě. Coco věděla, že životní zvraty a pády tak nějak souvisí s tím, jak plný život žijeme. A že je tím hodnotnější, čím víc prožijeme.

Je čas pro práci a pro lásku. Žádný jiný neexistuje.
Možná nemáte takové ambice jako ona, možná nejste taková workoholička, ale něco na tom bude. Čas je vzácný a na konci se vždycky ukáže, že utíká hrozně rychle a je omezený. Proto je dobré si rozmyslet, zda ho trávíte tak, jak chcete, děláte to, co chcete a jste s tím, s kým chcete.

Žena, která si ostříhá vlasy, je připravená na to změnit celý svět.
Jistě, v 21. století už nikoho nepobouříte, když se ostříháte nakrátko, když si vezmete kalhoty, když volíte, když rozhodujete o svém životě nebo když řídíte auto. Možná ale změnou účesu rozbouříte něco v sobě a to už stojí za pokus.

Oblékejte se tak, jako by to bylo naposled.
Nebo jako byste měla potkat lásku svého života, zažít ten nejlepší den na světě, každého ohromit nebo získat práci snů. Je totiž úplně jedno, že jdete jen na nákup. Život si umí pohrát a je fajn být připravená. Na cokoliv. 

Pokud chcete být nenahraditelní, musíte být odlišní.
Nejdůležitější věc ze všech. Všechno už tu někdy bylo, buďte prostě svá. Nenamáhejte se tím, abyste někomu něco dokazovala. Najděte si své vlastní způsoby, své vlastní cesty, nebojte se změn a experimentů  a poslouchejte hlavně sebe. Je to váš život, unikátní a plný možností, a tak s ním také nakládejte.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
kamila76 21. 6. 2018

zajímavá žena

odpovědět
avatar
hudlenka 21. 6. 2018

úžasná žena

odpovědět
avatar
CathB 20. 6. 2018

Chanel je moje žena. Velmi inspirativní, novátorská ale zároveň elegantní. Ženy by si z ní měly brát příklad.

odpovědět
avatar
sisinkaj 20. 6. 2018

odpovědět
avatar
benca 17. 3. 2016

super

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 919
registrovaných inspirativních žen
2 887
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení