Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Maddalena
Maddalena
Vloženo 16. 7. 2019
Líbí se mi

Angela Merkelová: Nejmocnější žena světa v nudném kostýmku

Maddalena
Maddalena
Vloženo 16. 7. 2019
Líbí se mi
Angela Merkelová: Nejmocnější žena světa v nudném kostýmku

Angela Merkelová: Nejmocnější žena světa v nudném kostýmku

Prestižní časopis Forbes ji opakovaně označil za nejmocnější ženu světa a v roce 2012 ji ohodnotil jako druhého nejmocnějšího člověka planety, čímž se stala historicky nejvýše postavenou ženou. 

Angela Merkelová je německá politička a současná kancléřka Spolkové republiky Německoprvní žena v tomto úřadu. Německou kancléřkou je již čtvrté volební období, od roku 2005. Tato mimořádně úspěšná lídryně evropské politiky svou kariéru odstartovala po pádu Berlínské zdi, ministerský post získala už v roce 1991.

Je velmi konzervativní, na dovolenou jezdí na stále stejná místa a její šatník obsahuje jeden typ usedlých kostýmků. Jakkoli ale vypadá na první pohled jako prototyp nudné ženy vyšší střední třídy, za touto maskou se skrývá pronikavý intelekt a výjimečný politický talent. Je obdivovaná i zatracovaná, především pro svou migrační politiku. Tento text se v žádném případě nechce pouštět do hodnocení tohoto tak širokého a vážného problému, jednotlivá rozhodnutí Angely Merkelové spravedlivě posoudí historie.

Angela Merkelová je dokonalý hráč, zásadně se nenechává unášet emocemi. Jako nejvlivnější žena světa fascinuje posledních 15 let své spolupracovníky i oponenty, přátele i nepřátele. Je jisté, že „fenomén Merkelová“ už nyní vešel do dějin a její politický styl možná vejde i do učebnic jako ukázka dlouhého, stabilního a prosperujícího řízení na nejvyšší vládní úrovni. Její trpělivost a houževnatost, ale i klid, s jakým čelí kritice, jsou obdivuhodné.

Svůj soukromý život před světem úspěšně tají, možná prý proto, že žádný nemá. Je podruhé vdaná, někde řekla, že na svém muži má ráda především jeho oči, a to bylo za dlouhá léta jedno z mála ryze osobních sdělení. Její otec byl luteránský pastor a kořeny rodiny pocházejí z Polska. Přiznala, že kolem rodinného tajemství je stále mnoho nejasností, její bratr prý už mnoho let pátrá po osudu předků. 

Angela Merkelová je výjimečně silná žena, schopná ustát zásadní krize. Nebojí se jasně vyslovit názory, které často nekorespondují s veřejným míněním, a má sílu prosazovat a hájit principy, o jejichž pravdivosti je vnitřně naprosto přesvědčená. Tento její nepopulismus je v politice nevídaná věc. Prosazuje lidštější přístup, větší soudržnost, a navzdory mnoha nepopulárním krokům a zdánlivé všednosti vystupování je opakovaně označovaná za nejzajímavější političku a nejvlivnější ženu světa.

Narození: 17. července 1954, Hamburk, tehdejší Západní Německo. 

Foto: Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 17. 7. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 7. 2019

nemám tu paní ráda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.